اینگونه ریمل بزنید تا چشمانتان زیبا شود

شما بايد ريملي انتخاب کنيد که مژه‌ها را پرپشت و ضخيم نشان دهد. در ضمن ريمل شما بايد به رشد مژه کمک کند و جلوي ريزش آن را بگيرد.

jhh

ريمل مي‌تواند آرايش چشم‌ها را تکميل کند و آن را زيباتر جلوه دهد اما به شرطي که از ريمل مناسبي استفاده کنيد. شکل و حالت مژه خانم‌ها با هم متفاوت است. برخي، مژه‌هاي کوتاه ولي پريشتي دارند و برخي ديگر مژه‌هاي بلند اما کم‌شت. پس يک نوع ريمل براي تمام آنها مناسب نيست. قبل از خريد ريمل اين مطلب را تا انتها بخوانيد.

_ اگر مژه‌هاي کوتاهي داريد…
شما بايد ريملي انتخاب کنيد که هم پوشانندگي خوبي داشته باشد، هم مژه‌هاي شما را بلندتر نشان دهد. ريمل‌هاي بلندکننده حاوي ميکروفيبرهايي هستند که به ساقه مژه‌ها چسبيده و آن را بلندتر نشان مي‌دهند. برس ريمل شما بايد داراي موهاي نازکي باشد که بين مژه‌ها نفوذ کند و حتي مژه‌هاي نازک کنار چشم را پوشش دهد.

تکنيک :
هنگام استفاده از ريمل آن را از ريشه به آرامي به سمت نوک مژه‌ها بکشيد اما مراقب باشيد ريمل در نوک مژه حالت گوله گوله پيدا نکند.

نکته :
سعي کنيد رنگ ريمل شما مشکي يا قهوهاي تيره باشد. از رنگ‌هاي متاليک استفاده نکنيد زيرا در نور مژه‌ها را کوتاه‌تر نشان مي‌دهند.

_ اگر مژه‌هاي بلندي داريد…
شما بايد ريملي انتخاب کنيد که پرکننده باشد. با توجه به قطر مژه‌ها انواع مايع يا کرمي را انتخاب کنيد. برس ريمل‌تان بايد درشت باشد تا تمام طول مژه را پوشش دهد.

تکنيک :
هنگام استفاده بايد پايين را نگاه و با ريمل فشار آرامي روي مژه‌ها وارد کنيد. بعد بالا را نگاه کنيد و به آرامي ريمل را به نوک مژه‌ها بکشيد. اگر هنوز مژه‌ها آن‌قدر که مايليد پر ديده نمي‌شود، ريمل خشک را بين ريشه و نوک مژه مجددا بکشيد تا بين اين دو فضا پر شود.

نکته :
چون مژه‌هاي بلندي داريد رنگ ريملي که انتخاب مي‌کنيد مي‌تواند طبيعي يا فانتزي باشد. حتي براق بودن رنگ انتخابي مشکلي ايجاد نمي‌کند.

_ اگر مژه‌هاي پرپشتي داريد…
هدف شما از ريمل زدن مرتب کردن مژه‌هاست. از ريمل مايع استفاده کنيد تا بدون اين که به مژه‌هاي شما حجم دهد. آن را مرتب کند. سر برس ريمل شما نبايد نازک باشد. از برس درشتي استفاده کنيد که موهاي نازکي دارد و لابه‌لاي تمام مژه‌ها نفوذ مي‌کند.

تکنيک :
براي زيباتر شدن مژه‌ها بهتر است قبل از ريمل زدن کمي به مژه‌ها پودر بزنيد. بعد يک بار از وسط مژه‌ها به سمت بالا و يک بار از ريشه به سمت بالا به حالت زيگزاگ برس ريمل را به مژه بکشيد. در نهايت يک مرتبه به صورت صاف از ريشه به سمت خارج مژه را برس بزنيد.

نکته :
در پايان به کمک نوک باريک برس ريمل مژه‌ها را جدا جدا ريمل بزنيد تا حد ممکن پرپشت شود.

_ اگر مژه‌هاي صاف و بدون حالتي داريد…
هدف شما از ريمل زدن حالت دادن به مژه است. پس انواعي را انتخاب کنيد که برس آنها انحنا دارد و مي‌تواند با جدا کردن مژه‌ها از هم به آنها قوس لازم را بدهد. ريملي که انتخاب مي‌کنيد بايد سبک و از نوع ژل کرم باشد که به سرعت خشک شود ولي در عين حال مژه را خشک و سفت نکند.

تکنيک :
بهتر است برس را از انتها به سمت نوک مژه بکشيد. در وسط هم کمي فشار آوريد تا مژه کاملا حالت برس را به خود بگيرد.

نکته :
بعد از ريمل زدن مي‌توانيد از فرمژه هم استفاده کنيد تا حالت مژه‌ها زيباتر شود.

_ اگر مژه‌هاي کم‌پشتي داريد…
شما بايد ريملي انتخاب کنيد که مژه‌ها را پرپشت و ضخيم نشان دهد. در ضمن ريمل شما بايد به رشد مژه کمک کند و جلوي ريزش آن را بگيرد. بهترين نوع ريمل براي شما انواعي است که حاوي ويتامين B5، روغن انگور و کراتين باشد. برس ريمل هم بايد سايز و حالت معمولي داشته باشد.

تکنيک :
براي استفاده بايد آن را کاملا از ريشه به سمت خارج بکشيد. کشيدن خط چشم همراه با ريمل براي شما الزامي است. براي آن که مژه‌ها در نواحي خالي جدا از هم ديده نشوند، چند مرتبه و هر بار از ميزان کمي ريمل استفاده کنيد.

نکته :
از ريمل خيلي مشکي استفاده نکنيد و رنگ‌هاي ملايم‌تر مثل قهوه‌اي يا زغالي را انتخاب کنيد.

برخي ريمل‌ها ۲ در ۱ تا ۳ در ۱هستند يعني چند ويژگي را با هم دارند. شما مي‌توانيد با توجه به نوع مژه خود و نوع ترکيبي ريمل از آنها استفاده کنيد. در ضمن استفاده از مژه مصنوعي به شرطي که دايم نباشد، ايده خوبي براي زيباتر نشان دادن مژه‌هاست. بعد از گذاشتن مژه مصنوعي فراموش نکنيد روي آن ريمل بکشيد تا با مژه شما يکسان شود.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *