خرما اکسیر جوانی وانرژی

اين ميوه سر شار از انواع ويتامين از جمله E-C-B-A است همچنين داراي فلزات معدني مثل فسفر ، کلسيم ، آهن ، يد و منيزيم ميباشد که هر کدام از اين مواد در سلامتي انسان نقش بسزايي دارداين ميوه به خاطر داشتن منيزم ضد سرطان بوده همچنين براي شنوايي ، بينايي ، درد کمر ، درد مفاصل ، درمان سينه و ريه مفيد است .

co658

استفاده از اين ميوه در ماه مبارک رمضان به دليل ارزش غذايي آن توصيه شده است، اين ميوه، قند کاهش يافته در دوران روزه داري را جبران ميکند، به علت دارا بودن فيبر و خاصيت ملين بودن آن، سيستم گوارشي را که به دليل روزه داري بي تحرک شده است،به تحرک وا ميدارد.

خرما به علت داشتن منيزيم، انرژي عضلاني بدن را تقويت ميکند و نيروي عمومي بدن را افزايش ميدهد و به علت داشتن فسفر و منيزيم موجب تقويت حافظه ميشود.
فوايد خرما
۱- پژوهشگران مي گويند خوردن خرما به تنهايي يا همراه با لبنيات از جمله شير براي کوفتگي و خستگي مفرط ناشي از روزه گرفتن يا فعاليتهاي سنگين بسيار مفيد است.
۲- خرما اليافي دارد که در کاهش چربي و تامين پروتئين بسيار موثر است.
۳- جديدترين تحقيقات علمي بيانگر موثر بودن خرما در رفع خشونت افراد و مايه آرامش روحي آنان است.
۴- به علت دارا بودن موسيلاژ و مواد پکتيک ، آرام کننده سرفه مي باشد، و اثر رفع ناراحتي هاي سينه دارد. براي اين کار از جوشانده ۵۰ گرم در نيم ليتر آب شيريني تهيه مي کنند که براي سينه درد مفيد است.
۵- خرما مي تواند در بهبود فلج اعضا، کمردرد و ناراحتي هاي مفاصل موثر باشد.
۶- مي گويند جوشانده خرما در شير سينه را نرم’ کليه ها را درمان ‘و از التهاب و امراض عفوني و ريزش مو جلوگيري ميکند .
۷- مخلوط خرما با شير تازه در بالا بردن و تقويت نيروي جنسي بسيار موثر است.
۸- براساس شواهد، در مناطقي که مصرف خرما درآنها زياد است ، اين ميوه ميتواند در پيشگيري از سرطان موثر باشد.
۹- در بعضي کتاب هاي طب سنتي از خرما به عنوان خون ساز ياد شده که براي افراد ضعيف المزاج بسيار مفيد ميباشد .
۱۰- خرما اسيد اضافي معده را خنثي ميکند براي سالمندان و کودکان بسيار سود مند است .
۱۱- اثرمعجزه آساي هسته خرما، از بين بردن تورم پلک هاي چشم است براي اين منظور پمادي از هسته خرما درست کرده و آن را روي چشم مي گذارند اين پماد براي رشد مژه هاي چشم نيز بهترين دارو است..

مضرات البته نبايد در مصرف آن زياده روي کرد چون مصرف بسيار بالاي آن باعث آسيب به کبد و طحال افزايش فشار خون ‘ جوش دهان و پوسيدگي دندانها ميشود,در خوردن آن افراط نکنيد چرا که داراي قند زيادي است در اين صورت آن هايي که لوز المعده حساس دارند و يا آنهايي که بيماري قند در خانواده آن ها وجود دارد بايد کمتر از اين ميوه استفاده کنند./س.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *