خواص بی نظیر لیموترش

نحوه استفاده : آب ليمو رادر غذا به عنوان طعم دهنده و چاشني استفاده ميکنند و خود ليمو هم مصرف هايي دارد که در ذيل به آن اشاره خواهد شد

News-635253099596667776

خواص داروئي:
ليمو ترش بعلت داشتن خواص اسيدي ضد عفوني کننده قوي است . حتي اگر در مسافرتها به آب آشاميدني مشکوک هستيد و مي ترسيد از آن بنوشيد کافي است چند قطره آب ليمو ترش را در آن بريزيد . آب ر ا کاملا استرليزه کرده و ميکربهاي موجود در آب را از بين مي برد
کسانيکه مي خواهند خود را لاغر کنند اگر صبح ناشتا آب ليمو ترش را با يک ليوان آب مخلوط کنند و مقدر کمي عسل بآن اضافه نمايند و آنرا بنوشند تا ظهر گرسنه نخواهند شد و بدين ترتيب از شر چربيهاي اضافي راحت خواهند شد …

بهترين کلسيم آن است که از پوست تخم مرغ و آب ليمو تهيه مي کنند . براي تهيه کلسيم طبيعي يک تخم مرغ را تميز شسته و در يک ليوان بگذاريد و روي آن يک ليمو ترش را بريزيد و آنرا مدت دو سه ساعت در جاي خنکي بگذاريد سپس تخم مرغ را در آورده و آب ليمو را که داراي مقدر زيادي کلسيم است مي توانيد روي سالاد ريخته و يا با عسل يا شکر شيرين کرده بنوشيد از تخم مرغ هم که پوست آن نرم شده مي توانيد هنوز استفاده کنيد .
براي گلو درد بهترين دارو ليمو ترش است . يک قاشق چايخوري آب ليمو ترش را در آب نيم گرم بريزيد و با آن غرغره کنيد ورم گلو و گلو درد را بررطف خواهد کرد .
براي گرفتگي بيني و زکام کافي است چند قطره آب ليمو را با يک قاشق چايخوري آب مخلوط کرده و در بيني بچکانيد . براي رفع کم معده و روده بايد يک ليمو ترش را با پوست و هسته له کنيد و آنرا با يک ليوان آب سرد و يک قاشق عسل مخلوط کده و بمدت يک ساعت قبل از خواب نوشيد .
براي جلوگيري از خونريزي بيني کافي است که يک تکه پنبه را آغشته به آب ليمو کرده و در سوراخ بيني بگذاريد خون دماغ را برطرف خواهد کرد .
اگر در صورت شما لکه و جوش قرمز رنگ وجود دارد درمان آن با آب ليمو و نمک است . بدين ترتيب که در مقداري آب ليمو نمک بزنيد و آنرا با پنبه روي صورت خود بماليد لکه ها و جوشها را برطرف مي کند .
بهترين دارو براي پوست دست شما مخلوط گليسيرين و آب ليمو است . آب ليمو و گليسرين را به نسبت مساوي مخلوط کنيد و بدستهاي خود بماليد ببينيد که چقدر پوست دستها صاف مي شود . در زمستان براي جلوگيري از سرما زدگي دستهاي خود را با آب ليمو ماساژ دهيد .

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *