تلخ و شیرین های”دختری در قطار” را در دانلود کتاب بخوانید

The-Girl-on-the-Train

هر خانه ای یک ماجرای تلخ و شیرین دارد. خانه ای که راشل، راوی داستانِ “دختری در قطار” آن را از دست می دهد و خانه ای دیگر که راشل زوج های آن را خوشبخت تر از واقعیت تصور می کند و درگیر آن خانه می شود. خانه هایی که در اطراف ریل هستند و دانلود کتاب دختری در قطار از طریق نرم افزار کتاب خوان فیدیبو ماجراهای آن را مرور می کند.

با  دانلود کتاب دختری در قطار وارد زندگی  زنی سی و دو ساله به نام راشل می‌شوید که الکلی است و هنوز پس از دوسال از تمام شدن زندگی مشترکش با “تام” نتوانسته است گذشته خود را فراموش کند و به زندگی عادی بازگردد. او که حالا بیکار شده است هر روز بدون هدف قطار به سمت لندن از اشبوری به یوستون را سوار می‌شود و به خاطرات گذشته باز می‌گردد.

خانه ای که روزگاری با عشق خریده بود اما حالا تام و زنش آنا در آن زندگی می کنند. خانه شماره بیست و سه در خیابان بلنهایم که راشل پنج سال خوش و در نهایت تاسف بار را در آن سپری کرد. و حالا آن دختری که باید باشد نیست.

راشل که تنها و بی خانمان رها شده است در خانه ای درست در نزدیکی خانه خود، در این رفت و امدهای با قطار زن و شوهری را در این خیابان بلهنایم می بیند که به خانه محبوبش تبدیل شده است. در این خانه شماره پانزده زن و شوهری زندگی می کنند که راشل آنها را خوشبخت و شادتر از واقعیت تصور می کند. راشل برای این زوج ها اسمهای خیالی می گذارد و برایشان داستانهای خیالی خلق می کند. اما درگیر ماجراهای مگان و اسکات؛ آدمهای این خانه می شود خانه ای که سرنخ مشکلاتش بی ربط به خانه تام و آنا نیست.

این داستان که از طریق فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک فارسی(فیدیبو) قابل دسترس است را سه زن روایت می کنند؛ راشل، آنا همسر تام و مگان که در خانه شماره پانزده زندگی می کند. در دانلود کتاب تغییر دید این سه زن است که ماجرا پیش می رود و تعلیق و کششی که نویسنده کتاب پائولا هاوکینز ایجاد می کند مخاطب را به دل داستان می برد.

پائولا هاوکینز نویسنده بریتانیایی اهل زیمباوه در جنوب افریقاست که وقتی۱۷ ساله است به لندن مهاجرت میکند. این نویسنده پس از مهاجرت به این کشور، در دانشگاه آکسفورد به تحصیل فلسفه، سیاست و اقتصاد به می پردازد و به مدت ۱۵ سال به روزنامه‌نگاری می کند.

پائولا هاوکینز که حالا ۴۴ ساله است روزنامه‌نگار و گزارشگر مالی در نشریه تایمز را در کارنامه خود دارد. همچنین در تعدادی از موسسات انتشاراتی کار کرده است و کتابی از توصیه‌های مالی برای زنان به نام «الههٔ پول»، داستان کمدی رمانتیک به نام امی سیلور  و چهار رمان دیگر نوشته است. اما هیچ یک از کتابهای او در خور توجه نیستند و موفقیت مالی برای او در پی ندارند. پس پائولا تصمیم می گیرد کتابی جدی تر و عمیق تری بنویسد.  دختری در قطار اولین تجربه داستانی اوست که با استقبال و خرید کتاب از سوی مردم انگستان و امریکا مواجه شد.

پائولا هاوکینز  شش ماه بدون وقفه دختری در قطار را نوشت و در سال ۲۰۱۵ روانه بازار کتاب کرد. این کتاب در آغاز انتشارش در صدر فهرست پرفروشترین کتاب‌های داستان نیویورک تایمز، قرار گرفت. و خرید کتاب باعث شد این روزنامه نگار در زمره نویسندگان برتر مطرح شود.

فهرست نیو یورک تایمز به طور گسترده برجسته‌ترین فهرست کتاب پرفروش در آمریکاست. این فهرست به طور هفتگی در ریویوی کتاب نیو یورک تایمز منتشر می‌شود و اکثریت خریداران کتاب فهرست تایمز را به عنوان نشانه‌ای از آنچه ارزش خواندن دارند؛ مورد استفاده قرار می‌دهند. و دختری در قطار سیزده هفتهٔ متوالی در صدر لیست پرفروش ترین خرید کتاب قرار گرفت.

این رمان که پائولا هاوکینز  در ژانر دلهره و مهیج ان را نوشته است در مدت کوتاهی با خرید کتاب یک ونیم میلیون جلدی روبرو شد و تا اوت ۲۰۱۵ فقط در آمریکا سه میلیون جلد از کتاب به فروش رفت و در ۳۴ کشور  مانند فرانسه،  ایتالیا،  اسپانیا، پرتغال، آلمان و  ترکیه ترجمه شد.

دختری در قطار داستانی که خیانت، خشونت خانگی، عشق مادری، الکل و قتل را دستمایه قرار داده است در ایران هم با استقبال روبرو شد و با ترجمه فارسی محبوبه موسوی توسط انتشارات میلکان در کمتر از دو ماه به چاپ چهارم رسید. و اکنون با ترجمه علی قانع و انتشارات کوله پشتی و نرم افزار کتاب خوان فیدیبو  قابل دسترس است.

فیدیبو فروشگاه کتاب الکترونیک فارسی است که امکان دانلود کتاب دختری در قطار را در اختیار علاقمندان به کتاب قرار می دهد. این سامانه چندسکویی تولید و پخش کتاب الکترونیک در ایران مبتنی بر استانداردهای جهانی صنعت نشر است که خرید کتاب و دانلود کتاب را از طریق قانونی در اختیار مخاطب قرار می دهد.

کاربران می توانند دانلود کتاب پرکشش و مهیج  دختری در قطار را از طریق فیدیبو بخوانند و با اتفاقات دو خانه نزدیک ریل همراه شوند. داستان ادمهای خانه های نزدیک ریل همچنین به فیلم تبدیل شده است. فیلمی معمایی که به کارگردانی تیت تیلور ساخته شد. امیلی بلانت، ربکا فرگوسن، هیلی بنت، جاستین ثرو، لوک ایوانز و ادگار رامیرز از بازیگران این فیلم هستند که فیلم دختری در قطار در سال  ۲۰۱۶ در انگلستان و ایالات متحده اکران شد. فیلمی که بر خلاف کتاب، نتوانست حس شخصیت های اصلی داستان را به مخاطبش منتقل کند.

راشل  که فکر می کند نازایی او باعث شده است تام از او فاصله بگیرد و نازایی و الکلی بودن او باعث شد آنا وارد زندگی اش شود در خیال و بین آدم‌های خیالی‌ای که فقط خودش آنها را می‌بیند سیر می‌کند. در دانلود کتاب از خود می پرسد چرا این قدر این خانه کوچک شده؟ چرا آن قدر زندگی‌ام خسته کننده شده؟ این همان چیزی بود که من می‌خواستم؟ یادم نمی آید.

داستانی که با دانلود کتاب شخصیتهای خاکستری را پیش روی شما قرار می‌دهد. هاوکینز نویسنده دختری در قطار داستان را با تمام وجوه انسانی روایت می‌کند تا با این روش مخاطب را در میانه این هزارتوی انسان‌های خاکستری رها ‌کند تا حقیقت را بیابد و این روایت است که کشش داستان را چندین برابر می‌کند.

فیدیبو نرم افزار کتاب خوان که از طریق جستجوی اینترنتی قابل دسترس به صورت رایگان است با خرید کتاب از ناشرحق مولف و ناشر را محفوظ می داند و دانلود کتاب دختری در قطار را در اختیار کاربر قرار می دهد.

کافی است تا نرم افزار فیدیبو را بر روی گوشی های همراه و کامپیوترهای شخصی نصب شود تا بتوان دانلود کتاب را انجام داد و  از مزیتهای خواندن کتاب بهرهمند شد. چرا که تصور اینکه همه این اتفاقات چگونه ممکن است به شیوه ای باور پذیر روایت شود مشکل است اما دختری در قطار با ساختار روایی اش توانسته داستان را به خوبی پیش ببرد و خواننده را با خود به درون داستان بکشد.

خواننده رمان گاهی با توجه به تصورات و افکار خودش، ارتباط عاطفی اش با شخصیت های داستان را در هم می آمیزد، راشل با رفتارهای غیر منطقی و آسیب هایی که به زندگی اش وارد کرده است گاهی خواننده را به همدردی با خود وا می دارد و گاهی به خاطر اشتباهاتش به سختی می شود از او حمایت کرد. که پس از نصب نرم افزار فیدیبو و با ایجاد یک حساب کاربری می توان کتاب دختری در قطار را با قیمت خیلی پایین تر از فروشگاه دانلود کتاب تهیه کرد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *