ماسک جادویی مرکبات برای شفافی پوست

قبلا هم چند نوع ماسک زيبايي با ليمو و پرتغال براي شما آماده کرده ايم اما اين بار به سراغ ديگر اعضاي خانواده زيباي مرکبات مي رويم .خانواده مرکبات مثل نارنگي ، ليمو و گريپ فروت ، برخلاف ظاهر آفتابيشان-از آبميوه تا پالپ -براي پوست و روحيه عالي هستند !

limoo (1)

روغن و آبي که از مرکبات گرفته مي شود براي هزاران سال در طب سنتي مورد استفاده قرار مي گرفته است .از آنجايي که اسيد سيتريک موجود در مرکبات داراي بالايي است ، به راحتي موجب لايه برداري و پاکسازي سلول هاي مرده پوست مي شود.خواص سم زدايي و ضدعفوني کننده آنها نيز به درمان خطوط ناشي ازلاغري در بدن ،خلاصي از جوش و مبارزه با قارچ کمک مي کند . اسانس نارنگي ، ليمو و گريپ فروت نيز براي افزايش انرژي و نشاط مورد استفاده قرار مي گيرد .خوب پس اين بار قبل از خوردن اين خوشمزه هاي خوشرنگ اين دستورالعمل هاي زيبايي را حتما امتحان کنيد .

نارنگي

اسکراب صورت بادام و نارنگي
۲ قاشق چايخوري بادام
۱ قاشق چايخوري عسل
۱/۲ قاشق چايخوري آب نارنگي

تمام مواد را در يک کاسه بريزيد و مخلوط کنيد مخلوط را روي پوست صورت بماليد و به آرامي براي ۱ تا ۲ دقيقه ماساژ دهيد. سپس با آب ولرم بشوييد .

ليمو

درمان آکنه با ليموترش
۱ فنجان شير کامل
آب يک ليمو
۱ قاشق چايخوري گليسيرين

شير را بجوشانيد بعد آب ليمو و گليسرين را به آن اضافه کنيد .حرارت را خاموش کنيد و اجازه دهيد براي ۳۰ دقيقه سرد شود . سپس اين مايع را روي پوست تميز خود با استفاده از يک ليف نرم بماليد و بگذاريد تمام شب روي پوست بماند .

گريپ فروت

ماسک گريپ فروت جوان کننده پوست
۲ قاشق غذاخوري آب گريپ فروت
۱ قاشق چايخوري آب هويج
۲ قاشق غذاخوري ماست ساده ارگانيک

تمام مواد تشکيل دهنده را در يک کاسه ترکيب و مخلوط کنيد. براي ۱۵دقيقه بگذاريد بماند ، سپس با آب ولرم و ليف بشوييد ، پوست شما بايد احساس طراوت و درخشش کند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *