همه چیز درباره هایفو

هایفو چیست؟

هایفو یکی از مطمئن ترین روش های جوانسازی صورت می باشد و برای افرادی که بیش از ۳۰ سال دارند و پوست صورت و گردن آنها شل شده و تمایل به کشیدن و لیفت پوست خود دارند مناسب است. هایفوتراپی صورت برای بیمارانی که در دهه سی زندگی خود هستند معمولاً از روش تحریک کلاژن استفاده می‌شود تا فرایند پیری کند شود. افرادی که در دهه ۴۰ و ۵۰ زندگی هستند بیش از سایرین از این روش استفاده می‌کنند. همچنین این فرایند برای افراد بالای ۶۰ سال که پوست آنها تا حدودی شل شده و افتاده است مفید است.

مزیت هایفوتراپی

یکی مزیت های اصلی هایفو تراپی رساندن کمترین آسیب به سطح پوست و نتیجتاً پیشگیری از عوارضی همچون سوختگی و لک بوده ضمن اینکه لیفت و کشیدگی پوست در این روش به صورت چشم گیری نسبت به سایر روش های قبلی بالاتر بوده به صورتی که بیمار در همان روزهای اول پس از درمان نیز آن را حس می کند. تک جلسه بودن درمان هایفو با فواصل حداقل ۹-۱۲ ماهه، سریع الاثر بودن و بازگشت به کار سریع هایفوتراپی از ویژگی های منحصر بفرد آن می باشد.

مزایای هایفوتراپی

مزایای اصلی این روش درمانی عبارتند از:

– تحریک تولید کلاژن طبیعی

– فقط یک جلسه درمانی نیاز است.

– نیازی به بستری شدن پس از عمل نیست.

– روشی غیرتهاجمی و غیر جراحی است.

– عوارض هایفو ناچیز است و به طور کامل بی‌خطر است.

– نتایج حاصله طبیعی است.

کاربرد هایفو تراپی

– نامشخص بودن خط فک

– افتادگی به ویژه در اطراف دهان

– افتادگی پلک‌ها

– افتادگی و شلی پوست صورت و گردن

– پوست نازک و چروک شده

– خطوط و چین و چروک‌های ریز

– قرمزی و خشکی خفیف پوست

– پوست و بافت ناهموار

– منافذ پوستی بزرگ

– لیفت ابرو

– لیفت فک

– لیفت قسمت میانی صورت

– رفع چین و چروک‌های نازولابیال

– لیفت گردن

– کشیدن و جوان‌سازی کلی پوست

– خطوط و افتادگی‌های شکم پس از زایمان

نحوه عمل هایفوتراپی

نیازی به آماده‌سازی پیش از فرایند نیست. ژل‌های اولتراسوند (سونوگرافی) بر روی پوست تمیز شده مالیده می‌شود. به کمک یک ابزاردستی انرژی اولتراسوند به زیر پوست ارسال می‌شود. ممکن است برخی از بیماران انرژی را در این نقطه احساس کنند. پزشک تلاش می‌کند که در حین انجام هایفوتراپی شما احساس راحتی کنید. هر جلسه درمانی بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد اما خود هایفوتراپی ممکن است ۳۰ دقیقه زمان ببرد. برخی از بیماران ممکن است در زیر پوست گرما یا سوزن سوزنی شدن خفیفی را احساس کنند. نیاز به خنک کردن بدن وجود ندارد. با این که این روش درمانی خیلی دردناک نیست، برای افزایش راحتی بیمار از بیهوشی استفاده می‌شود.

بعد از انجام فرایند هایفوتراپی

ممکن است تا چند ساعت پس از انجام فرایند پوست شما کمی قرمز شود و در درصد کمی از بیماران تورم، احساس سوزن سوزنی شدن و حساسیت به لمس خفیفی ایجاد شود که جزئی و موقتی است. افراد تحت درمان به روش هایفوتراپی تا یک سال پس از انجام این فرایند کلاژن تازه جوان خواهند داشت اما جلسات درمانی بعدی می‌تواند روند فرایند پیری را آهسته‌تر کند که البته در هر فرد متفاوت است.

 

منبع: الودکتر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *