قلاده سگ غذای سگ (1)

هر آنچه باید برای نگهداری آسان از سگ ها بدانید!

غذای سگ و قلاده سگ بی شک جزء نیاز های اساسی نگهداری از سگ ها هستند که با توجه به نژاد سگ ها و نوع کاربرد و تعامل صاحب سگ با آنها دسته بندی های مختلفی دارند. سگ ها همیشه و در میان تمام ملت ها همراهان خوبی برای انسان ها و زندگیشان هستند.

تربیت و نگهداری از سگ ها نیازمند صرف وقت و آشنایی با نکاتی است که شاید  مانند قلاده سگ ساده به نظر برسند اما همین نکات باعث می شود که سگتان در کنار شما زندگی سالم تری داشته باشد و مطابق میل شما و نیازهایتان پرورش یابد.

در ادامه این مطلب از مجله زیبایی مالین در مورد هر آنچه باید برای نگهداری آسان از سگ ها باید بدانید بحث می کنیم و اطلاعات ضروری ای که باید برای نگهداری اولیه از این حیوان را بدانید در اختیارتان قرار می دهیم.

قلاده سگ

چه نژادی برای شما مناسب است؟

می توان گفت همراهی سگ ها در میان حیوانات برای انسان ها لذت بخش ترین نوع وجود یک حیوان خانگی است. سگ ها مهربان، وفادار،بازیگوش و باهوش هستند و کسب رضایت صاحبشان را دوست  دارند.

شما باید با توجه به شرایط زندگی خودتان و محیط زندگیتان ، آپارتمانی یا ویلایی و حیاط دار بودن، میزان وقتی که می توانید برای سگتان اختصاص دهید و یا حتی میزان هزینه ای که می توانید متقبل شوید نژاد مورد نظراتتان را انتخاب کنید.

تغذیه و غذای سگ

تمام موجودات دارای نیاز های هستند که این نیاز ها یاید از راه تغذیه آنها و شرایط محیط زندگیشان تأمین شود.

غذای سگ انواع مختلفی دارد و برای سگ های مختلف با توجه به میزان فعالیتشان و نیاز های بدنشان به مواد اوایه غذایی دسته بندی می شود اما عامل های اولیه و بسیار مهمی که باید همواره رعایت شود به طور کلی یکسان هستند.

اولین عامل هایی که باید همواره تأمین شود سه ماده ی مهم کربوهیدرات، چربی و پروتئین هستند که وجودشان در برنامه غذایی سگ ها کاملا ضروری است.

 غذای سگ (2)

انواع غذای سگ

این دسته بندی با توجه به انواع رژیم های مختلف برای غذای سگ ها و شرایط تغذیه آنها به وجود آمده که نوع آماده سازی و نگهداری این مواد غذایی در این دسته ها حائز اهمیت بوده است.

غذای خشک سگ

با توجه به هزینه ای که می خواهید برای تغذیه سگتان بکنید می تواند از برند های مختلف و مورد اطمینانی که در بازار وجود دارد استفاده کنید تا نیاز غذایی سگ شما برطرف شود.

غذای خشک در کارخانه ها تولید شده و شامل خمیر و فشرده ای از مواد غذایی مورد نیاز سگ هاست که می توان از آنها به غلات،  دانیه ها، گوشت قرمز و پروتئین و آنتی اکسیدان ها اشاره کرد.

قبل از تهیه حتما به استاندارد بودن محصولی که می خرید توجه داشته باشید و ذائقه ی سگ دلبندتان را حتما بسنجید. یکی از مطمئن ترین راه ها مشاوره و خرید از پت شاپ های اینترنتی است.

غذای سگ

غذای خانگی برای سگ

اگر حوصله کافی و توانایی هزینه کردن را دارید لذت بخش ترین کار پخت غذایی است که خودتان تهیه می کنید و به سگ عزیزتان می دهید. در این مورد هم حتما باید به نیازهای غذای سگ که به آنها اشاره کردیم توجه کنید.

شما می توانید از برنج و سبزیجات نیز حتی به مقدار کافی استفاده کنید. همچنین به موادی که برای تغذیه سگ ها مضر هستند مانند کافئین و یا الکل و … توجه داشته باشید.

غذای سگ کنسرو شده

مهم ترین ویژگی غذای کنسروی صرفه جویی در وقت شما و ماندگاری بالای آنهاست و به طور معمول این غذا ها مورد علاقه ی سگ ها هستند.

قلاده سگ

قلاده سگ: نیازی اساسی در تربیت

شاید با خودتان فکر کنید که استفاده از قلاده کار ظالمانه ای است اما این طور نیست. قلاده سگ وسیله ای است که برای تربیت و نگهداری از سگتان حتما به آن احتیاج خواهید داشت و باید در نظر بگیرید که فعالیت روزانه از قبیل پیاده روی و بازی جزو نیاز های اساسی سگ شما هستند و بدون داشتن قلاده حداقل در اوایل تربیت سگتان ممکن است به مشکلات زیادی برخورد کنید.

اواین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که باید سگ خودتان را به داشتن قلاده عادت بدهید و کاری نکنید که از قلاده بترسد.

این ویژگی بهتر است از دوران تولگی سگ ، حدودا از دو ماهگی، مورد نظر قرار گرفته شود. می توانید برای عادت دادن حیوانتان ابتدا چندین ساعت در منزل ار آ« استفاده کنید و بعد در پیاده روی ها از قلاده سگ استفاده کنید.

 غذای سگ (4)

نظافت و بهداشت

بهداشت و واکسیناسیون سگ از جمله مهم ترین نکاتی است که از همان ابتدا باید به آن توجه داشته باشید. مشورت گرفتن از دامپزشکان و متخصصان بهترین راه برای آشنایی با این مسئله است.

برخی از واکسن ها باید در طول زمان معینی باید تکرار شوند. ایمنی بدن توله ی سگ باید از دو ماهگی مورد توجه قرار بگیرد. همچنین ماده ای مغزی که آغوز نام دارد به طور طبیعی در شیر سگ ماده ی مادر وجود دارد که باعث تولید پادتن هایی در بدن توله می شود.

 

 

 

 

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *