شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

علت آلرژی‌های زمستانی داخل خانه چیست؟

خانه

شاید در فصل زمستان خیال تان از بابت آلرژی‌ زایی گل‌ها و برگ‌ها راحت باشد، اما در طول زمستان این مواد آلرژی زا در داخل خانه در حال چرخش هستند. فرآوری : نیره ولدخانی با طولانی شدن فصل گرده افشانی گیاهان، مدت زمان بروز علائم مبتلایان به آلرژی‌های فصلی به ماه‌های زمستانی هم کشیده می‌شود. همچنین در طول فصل زمستان ... ادامه مطلب »

حساسیتی عجیب که باعث می‌شود افراد در تماس با آب دچار کهیر شوند!

آلرژی

از میان تمامی آلرژی‌ها در جهان “آکواژنیک اورتیکاریا” یا حساسیت به آب از همه عجیب و غریب‌تر است. به گزارش ایسنا، این نوع حساسیت باعث می‌شود افراد در تماس با آب در هر درجه‌ای دچار کهیر شوند. “آکواژنیک اورتیکاریا” تقریبا فقط در ۳۰ تا ۴۰ نفر در سراسر جهان تشخیص داده شده است و علائم آن می‌تواند زندگی فرد را ... ادامه مطلب »

راهکارهایی برای مقابله با آلرژی فصلی

آلرژی

آلرژی واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن به مواد مختلفی است که بی ضرر هستند، موادی مثل گرده گیاهان، برخی داروها، مو و پشم و پر حیوانات، گرد و غبار هوا، بعضی غذاها و نیش حشرات. آلرژی فصلی یکی از انواع شایع آلرژی است که برخی افراد را در فصل بهار و پاییز دچار مشکل می کند. فرآوری: نیره ... ادامه مطلب »

مراقبت از دانش‌آموز مبتلا به آسم و یا هر نوع آلرژی

آلرژی

باید توجه کرد که تعداد کودکان مبتلا به آلرژی در سراسر جهان رو به افزایش است و بر این اساس ارتباط و همکاری بین پزشک، آموزگار و خانواده برای مراقبت از دانش‌آموز مبتلا به آسم یا هر نوع آلرژی و همچنین پیشگیری از آسیب به سلامتی یا تحصیل او لازم است. به گزارش ایسنا، ‌ تعداد کودکان مبتلا به آلرژی ... ادامه مطلب »

بزرگ شدن در مزرعه به دوری از ابتلا به آلرژی در سنین بالاتر کمک می کند

آلرژی

طبق یافته های تحقیقاتی، بزرگ شدن در مزرعه به دوری از ابتلا به آلرژی در سنین بالاتر کمک می کند. به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه محققان دانشگاه ملبورن استرالیا نشان می دهد قرارگیری در معرض میکروب ها و مواد آلرژی زا احتمالی در اوایل دوره کودکی می تواند از انسان در مقابل آلرژی های بعدی در آینده حفاظت کند. همچنین ... ادامه مطلب »

وعده های غذایی که موجب می شود ریسک آلرژی غذایی کودکان کاهش یابد

وعده-غذایی

به گفته محققان، دادن تخم مرغ و بادام زمینی به نوزادان در اولین وعده های غذایی موجب می شود ریسک آلرژی غذایی کاهش یابد. به گزارش خبرنگار مهر، محققان بیمارستان کودکان کلورادو با بررسی ۱۴۶ مطالعه قبلی دریافتند زمان اولین وعده غذایی به کودک بر ریسک بروز آلرژی تاثیر دارد. همچنین آنها دریافتند هیچ ارتباطی در مورد این زمان و ... ادامه مطلب »

میکروب های روده تعیین می کنند که ما به آلرژی ها مبتلا می شویم یا نه

آلرژی

طبق یک مطالعه جدید، میکروب های روده تعیین می کنند که ما به آلرژی ها مبتلا می شویم یا نه. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه سانفرانسیسکو کالیفرنیا و نظام سلامت هنری فورد شهر دیترویت، نمونه مدفوع ۱۳۰ کودک را بررسی کردند. بعد از انجام آزمایشات ژنتیکی بر روی نمونه ها که از یک ماهگی آنها جمع آوری شده بود، ... ادامه مطلب »

خطر ابتلا به آلرژی‌ها در سنین بالاتر با مصرف آنتی‌بیوتیک‌

مصرف آنتی بیوتیک

پزشکان هشدار می‌دهند که مصرف آنتی‌بیوتیک‌ در نخستین سال‌های زندگی می‌تواند خطر ابتلا به آلرژی‌ها را در سنین بالاتر افزایش دهد. به گزارش ایسنا، متخصصان هلندی به بازبینی نتایج بیش از ۲۰ مطالعه پرداختند که در آنها ارتباط بین مصرف آنتی‌بیوتیک‌ در دو سال نخست زندگی و خطر ابتلا به تب یونجه یا اگزما در سال‌های بعد بررسی شده بود. ... ادامه مطلب »

تاثیر آلرژی غذایی در ابتلا به آسم

آلرژی غذایی

مطالعه نشان می دهد هر چقدر میزان آلرژی غذایی در یک کودک بیشتر باشد، احتمال ابتلای او به آسم بیشتر خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر، طبق یافته های تحقیقاتی پزشکان بیمارستان کودکان فیلادلفیا، اصلی ترین آلرژی های غذایی مربوط به آلرژی به بادام زمینی، شیر و تخم مرغ است که کودکان را در معرض آسم و التهاب مخاط بینی ... ادامه مطلب »

شیوه ای موثر برای کودکان مبتلا به آلرژی به بادام زمینی

بادام زمینی

مطالعات نشان می دهد شیوه ایمنوتراپی (ایمن درمانی) دهانی برای کودکان مبتلا به آلرژی به بادام زمینی موثر است. به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه محققان دانشگاه کارولینای شمالی نشان می دهد ایمنوتراپی دهانی (OIT) شیوه مطمئن و تاثیرگذاری در توقف واکنش های ایمنی آلرژیک به بادام زمینی در کودکان است. شیوه OIT بادام زمینی شامل خوردن روزانه مقدار کم و ... ادامه مطلب »