شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

معرفی بهترین روش‌ها در کاهش خطر بروز آلزایمر

آلزایمر

با بالا رفتن سن عملکرد مغز کند می‌شود، قدرت یادگیری موضوعات جدید را تاحدودی از دست داده و به سختی می‌تواند خاطرات و اتفاقات کلیدی را به یاد آورد. به گزارش ایسنا، در برخی افراد کاهش قدرت شناختی چشمگیر است و در برخی موارد نادر به بروز بیماری آلزایمر منجر می‌شود. در مورد بیماری آلزایمر مشاهده می‌شود تعداد داروهایی که ... ادامه مطلب »

باکتری های روده موجب تسریع روند بیماری آلزایمر می شوند

آلزایمر

طبق یافته های محققان دانشگاه لوند سوئد، باکتری های روده موجب تسریع روند بیماری آلزایمر می شوند. به گزارش خبرنگار مهر، طبق نتایج مطالعه محققان سوئدی، موش های مبتلا به آلزایمر که بعد از پرورش یافتن هیچ باکتری روده ای نداشتند، به شکل قابل توجهی دارای مقادیر کمتر پلاک بتاآمیلوئید در مغزشان بودند. وجود این پلاک ها نشانه بیماری آلزایمر ... ادامه مطلب »

افزایش ریسک بیماری آلزایمر با آلودگی هوا

آلودگی هوا

به گفته محققان، آلودگی هوا ممکن است بیش از فقط بیماری ریوی را به همراه داشته باشد. به گزارش خبرنگار مهر، تحقیق جدید نشان می دهد با استنشاق ذرات ناشی از نیروگاه ها و اتومبیل ها موجود در هوا، این ذرات به مغز حمله کرده و ریسک زوال عقل افزایش می یابد. کالب فینچ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیای ... ادامه مطلب »

محافظت از مغز در مقابل بیماری های عصبی با مصرف قارچ

قارچ

مطالعه جدید محققان نشان می دهد که برخی قارچ ها حاوی ترکیباتی هستند که از مغز در مقابل بیماری های عصبی نظیر زوال عقل و بیماری آلزایمر محافظت می کند. به گزارش خبرنگار مهر، طبق یافته محققان دانشگاه مالایا مالزی، خوردن برخی قارچ ها عامل حفاظت کننده در مقابل محرک های عصبی نظیر التهاب هستند از اینرو می توانند به ... ادامه مطلب »

رونمایی از داروی گیاهی ملیتروپیک برای کنترل آلزایمر

دارو

داروی گیاهی ملیتروپیک برای کنترل آلزایمر و علائم تحریک‌پذیری در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی رونمایی شد. به گزارش ایسنا، امروز شنبه ۹ بهمن‌ماه داروی گیاهی “ملیتروپیک” برای کنترل آلزایمر و کاهش علائم تحریک‌پذیری با حضور دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در پژوهشکده گیاهان دارویی واقع در مجتمع ... ادامه مطلب »

تغذیه در پیشگیری و یا به تاخیر انداختن بیماری آلزایمر نقش مهمی دارد

تغذیه

نتایج یک تحقیق حاکی از آن است که تغذیه یکی از عوامل مهم در کنترل بیماری‌ها است که می‌تواند در پیشگیری و یا به تاخیر انداختن بیماری آلزایمر نقش مهمی را ایفا کند. به گزارش ایسنا، فرناز پرورش – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تغذیه در پایان نامه  خود با عنوان ” ارزیابی و مقایسه الگوهای غذایی در بیماران مبتلا به ... ادامه مطلب »

تاثیر تکان مغزی بر سرعت زوال روانی افراد در معرض خطر آلزایمر

مغز

تحقیقات نشان می دهد تکان مغزی می تواند زوال روانی افراد در معرض خطر آلزایمر را سرعت ببخشد. به گزارش خبرنگار مهر، در یک مطالعه جدید، محققان ۱۶۰ نفر از سربازان ایالات متحده در جنگ های عراق و افغانستان را مورد بررسی قرار دادند. محققان دریافتند که تکان مغزی به نظر می رسد بیماری های مربوط به زوال عقل و ... ادامه مطلب »

کشف روش جدید برای ترمیم دندان

دندان پزشکی

یک تیم محقق در دانشکده کینگ لندن، با استفاده از داروی آلزایمر، روش جدیدی برای تحریک تجدید سلول های بنیادی موجود در مغز داخل دندان کشف کرده اند. به گزارش خبرنگار مهر، در اثر ضربه یا عفونت، مغز نرم درون دندان ممکن است نمایان شده و عفونی شود. به منظور حفاظت دندان از عفونت، به طور طبیعی یک نوار نازک ... ادامه مطلب »

داروی متوقف کننده بتا نمی تواند برای سالمندان مبتلا به آلزایمر مفید باشد

دارو

داروی متوقف کننده بتا اغلب برای افرادی که از حمله قلبی جان سالم به در می برند، تجویز می شود. اما طبق یک مطالعه جدید این دارو نمی تواند برای سالمندان مبتلا به آلزایمر مفید باشد. به گزارش خبرنگار مهر، به گفته پژوهشگران در طول دوره مطالعه، این داروها خطر مرگ را در حدود یک چهارم کاهش دادند اما در ... ادامه مطلب »

هفت دلیل برای فراموشی که ربطی به آلزایمر ندارند

آلزایمر

فراموشی مزمن همیشه دلیل بر آلزایمر نیست. در واقع دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند سبب ضعیف شدن حافظه ی شما گردد. در اینجا هفت دلیل برای فراموشی را بیان می کنیم، بدون آنکه ربطی به آلزایمر داشته باشد. صادق مظفری در مایکروفر را باز می کنید و در کمال تعجب قهوه را که دیروز گرم کرده بودید ... ادامه مطلب »