شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

آسپرین چگونه خطر مرگ سرطان را کاهش میدهد؟

aspirin-affect-cancer

به گزارش مالین به نقل از بروزها ؛ مطالعات انجام شده نشان داده است که مصرف آسپرین به عنوان یک مسکن بدون نسخه،  می تواند خطر ابتلا به سکته  و حملات قلبی را کاهش دهد. مزایای این دارو  به کاهش مرگ  ناشی از سرطان نیز توسعه یافته است.  چیزی که هنوز به طور کامل مشخص نیست این است که چه ... ادامه مطلب »

بهترین روشهای پیشگیری از سرطان

gettyimages-543062121-exercise-betsie-van-der-meer-opener

حتی یک سرماخوردگی ساده میتواند روزها ما را آزار دهد و آرزوی سلامتی را به اولین آرزوی ما تبدیل کند حال خودتان حساب کنید که چرا باید به دنبال سلامتی و پیشگیری از ابتلا به هرگونه بیماری باشیم! آنهایی که از سرطان رنج برده‌اند، با آن مبارزه کرده و شکستش داده‌اند، حاضرند هرکاری که می‌توانند بکنند تا از برگشت این ... ادامه مطلب »

بررسی تاثیر استاتین ها در پیشگیری از پیشرفت سرطان ریه

استاتین

طبق نتایج یک تحقیق، داروهای کاهش دهنده کلسترول موسوم به «استاتین» که در کنار شیمی درمانی استفاده می شوند هیچ تاثیری بر وضعیت بیماران مبتلا به سرطان ریه ندارند. به گزارش خبرنگار مهر، استاتین ها از طریق کاهش میزان کلسترول در بیماران عمل کرده و معمولا توسط پزشکان برای پیشگیری از حملات قلبی یا سکته تجویز می شوند. طبق مطالعات ... ادامه مطلب »

علت افزایش ریسک ابتلا به سرطان مری و معده در بزرگسالی

اضافه وزن

وزن اضافی در دهه ۲۰ زندگی ریسک ابتلا به سرطان مری و معده را در بزرگسالی تا سه برابر افزایش می دهد. به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان موسسه ملی سرطان در مریلند آمریکا نشان می دهد کسانی که در دهه ۲۰ زندگی شان اضافه وزن داشته اند در مقایسه با افرادی که همواره وزن نرمال داشته اند ۶۰ ... ادامه مطلب »

نقش بسیار مهم فیزیوتراپی در پروسه درمانی بیماران سرطانی

فیزیوتراپی

بازرس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، گفت: در زمینه درمان سرطان ها، فیزیوتراپیست ها نقش بسیار مهمی در پروسه درمانی این بیماران دارند. احمد موذن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، به نقش فیزیوتراپی در بهبودی سرطان ها اشاره کرد و اظهارداشت: برگشت قدرت و استقامت و قوه حیاتی به بیمار سرطانی، توانبخشی را به جزء مهمی از درمان این بیماری ... ادامه مطلب »

کمک مصرف روزانه آسپرین در پیشگیری از سرطان

آسپرین

محققان معتقدند مصرف روزانه آسپرین می‌تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند. به گزارش ایسنا، آسپرین از جمله داروهایی است که در درمان درد، کاهش تب و رفع التهاب موثر است اما بررسی‌های تازه نشان می‌دهد که مصرف روزانه این دارو به رفع خطر ابتلا به سرطان هم کمک می‌کند. محققان در مطالب پیشین دریافته بودند که آسپرین می‌تواند به ... ادامه مطلب »

آنچه که لازم است در مورد بیماری سرطان بدانید؟

سرطان

سرطان یک نارسایی در مکانیسم های بیولوژیکی است که بر چرخه زندگی عادی سلول ها در بدن شما تاثیر می گذارد. به گزارش خبرنگار مهر، به دلایل گوناگون، مکانیسم های بیولوژیکی حاکم بر تقسیم سلولی، رشد سلولی، و مرگ سلولی به اشتباه عمل کرده و در نهایت منجر به رشد و تقسیم غیرقابل کنترل سلول ها می شوند. ممکن است ... ادامه مطلب »

چای سبز در درمان سرطان و بیماری مغز استخوان موثر است

چای سبز

برخی از مطالعات اخیر آشکار ساخته است که چای سبز در درمان سرطان و بیماری مغز استخوان موثر است. به گزارش ایسنا، تاکنون تاثیرات چای سبز در کاهش وزن کاملا شناخته شده و در سراسر جهان به عنوان نوشیدنی کاهنده وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است که چای سبز بیماریی‌هایی چون ... ادامه مطلب »

بیماری سرطان پروستات و نشانه های اولیه ی آن

سرطان

میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا با سرطان پروستات دست و پنجه نرم می کنند و این در حالیست که این بیماری از درصد بالایی از شانس درمان برخوردار است، اما بسیاری از افراد تنها به این دلیل که اطلاعات کافی از بیماری و نشانه های اولیه ی آن و همچنین  راه های اجتناب از آن را ندارند، رنج فراوانی ... ادامه مطلب »

کاهش روند پیشرفت بیماری التهاب روده و سرطان روده با نوعی پروتئین

سرطان روده

پروتئین تغییریافته می تواند موجب کاهش روند پیشرفت بیماری التهاب روده و سرطان روده شود. به گزارش خبرنگار مهر، یک مطالعه جدید نشان می دهد تغییر در شکل پروتئین می تواند به شکل قابل توجهی موجب کاهش روند پیشرفت بیماری التهاب روده و سرطان روده شود. به گفته محققان، تغییر در شکل پروتئین کنترل کننده التهاب موسوم به IRAK-M توانست ... ادامه مطلب »