شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

کاربرد اسکن مغزی نوزادان برای شناسایی علائم اولیه افسردگی

نوزادان

محققان دریافتند اسکن‌های مغزی نوزادان برای شناسایی علائم اولیه افسردگی و اضطراب کارایی دارد. به گزارش ایسنا و به نقل از نیچر، نتایج مطالعات جدید در دانشگاه ایالتی واشنگتن در سنت لوئیس نشان داد اسکن‌های مغزی از نوزادان تازه متولد شده می‌تواند سرنخ‌هایی از این موضوع باشد که آیا کودک در طول زندگی با علائم افسردگی بالینی و اختلال اضطراب ... ادامه مطلب »

افزایش احتمال مرگ‌ومیر در بیماران مبتلا به سرطان با وجود افسردگی

سرطان

ترس و افسردگی احتمال مرگ‌ومیر را در بیماران مبتلا به سرطان افزایش می‌دهد. به گزارش ایسنا، محققان کالج دانشگاهی لندن معروف به یوسی‌ال (UCL) بر این باورند که افسردگی به خصوص در افزایش خطر احتمالی مرگ در بیماران مبتلا به سرطان خون، روده، پانکراس و پروستات موثر است. نتایج یک مطالعه پزشکی مشخص می‌کند موارد مرگ و میر در بیمارانی ... ادامه مطلب »

افزایش خطر مرگ در بیماری های قلبی و عروقی با وجود افسردگی

افسردگی

یک مطالعه نشان داده است افسردگی می تواند مانند کلسترول بالا و چاقی، خطر مرگ در بیماری های قلبی و عروقی را افزایش دهد. به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به آمار سازمان بهداشت جهانی در سراسر جهان ۳۵۰ میلیون نفر مبتلا به افسردگی هستند. کارل هاینز لادویگ، استاد دانشگاه فنی مونیخ (TUM) در آلمان، گفت: «مطالعه ما نشان می ... ادامه مطلب »

علائم و نشانه های غیر آشکار و نهفته ی افسردگی

افسردگی

به عقیده دانشمندان همانطور که افسردگی شیوع فراوانی دارد ، تشخیص علائم این بیماری نیز می تواند بسیار سخت باشد ، حتی اگر شخص مورد نظر از دوستان و یا بستگان بسیار نزدیک باشد. صادق مظفری افراد معمولا انتظار دارند که نشانه های افسردگی بسیار واضح و روشن بروز پیدا کنند ، به عنوان مثال فکر می کنند که اگر ... ادامه مطلب »

عارضه سلامت روان موسوم به “افسرده‌خویی”

افسردگی

در صورتی که احساس افسردگی طولانی‌مدت می‌کنید اما علائم آن به اندازه اختلال “افسردگی اساسی” شدید نیست، دچار نوعی عارضه سلامت روان موسوم به “افسرده‌خویی” هستید. به گزارش ایسنا، افسرده خویی (dysthymia) نوعی اختلال خلقی مزمن است که در رده افسردگی قرار دارد اما شدت آن کمتر است. افراد هنگام صحبت در مورد افسردگی به طور معمول به اختلال افسردگی ... ادامه مطلب »

داروهای ضد افسردگی عامل بیشترین تعداد مسمومیت دارویی

دارو

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی کاهش سموم سازمان غدا و دارو، گفت: داروهای مغز و اعصاب و از میان آنها داروهای ضد افسردگی بیشترین تعداد مسمومیت دارویی را به خود اختصاص می دهند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایفدونا، دکتر یسنا بهمنش اظهار کرد: از آنجا که آمار دقیق مسمومیت با تک تک داروها در دست نیست،  بطور ... ادامه مطلب »

چه کسانی بیشتر علائم اضطراب و افسردگی را در زندگی تجربه می کنند؟

خواب

مطالعات نشان می دهد افراد بزرگسال مبتلا به بیخوابی بیش از دیگران علائم اضطراب و افسردگی را در زندگی تجربه می کنند. به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات همواره نشان داده اند که خواب مختل همواره قبل از افسردگی وجود داشته است و نه بعد از آن. اما دلیل آن کاملا مشخص نیست. در یک مطالعه متمرکز بر منطقه مغزی موسوم ... ادامه مطلب »

حقیقت شایع در مورد بسیاری از بازماندگان از سرطان

افسردگی

به گفته محققان، افسردگی و اضطراب حقیقت شایع در مورد بسیاری از بازماندگان از سرطان است. به گزارش خبرنگار مهر، محققان داده های بدست آمده از نظرسنجی مصاحبه سلامت ملی آمریکا را که نمایانگر عادات سلامت آمریکاییان است مورد بررسی قرار دادند. آنها با بررسی وضعیت حدود ۳۰۰۰ بازمانده سرطان و مقایسه آنها با گروه افراد غیربیمار دریافتند میزان بروز ... ادامه مطلب »

نقطه اصلی افسردگی در مغز

مغز

گروهی از محققان بین المللی در مطالعات اخیر خود به نقطه اصلی افسردگی و چگونگی بروز عدم ارتباط در نورون ها و بخش های مختلف مغز پی بردند. به گزارش خبرنگار مهر، گروهی از محققان بین المللی از دانشگاه انگلیسی «وارویک» و دانشگاه چینی «فودان»  به منبع اصلی افسردگی و چگونگی تاثیر افسردگی بر ماده خاکستری مغز پی بردند. افسردگی، ... ادامه مطلب »

کمبود ویتامین D می‌تواند با خطر افسردگی در افراد مرتبط باشد

ویتامین

بررسی محققان نشان می‌دهد که کمبود ویتامین D می‌تواند با خطر افسردگی در افراد مرتبط باشد. به گزارش ایسنا، در این بررسی محققان انگلیسی به مطالعه روی میزان ویتامین D در ۲۲۵  بیمار که به دلیل ابتلا به اختلال‌های روانی تحت درمان قرار گرفته بودند و همچنین ۱۵۹ فرد سالم پرداختند. در این مطالعه، محققان ارتباط قابل توجهی بین پایین بودن سطح ... ادامه مطلب »