شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

ارتباط مصرف کره با ابتلا به دیابت

کره

طبق یافته های تحقیقاتی، مصرف کره موجب افزایش ریسک ابتلا به دیابت می شود. به گزارش خبرنگار مهر، یافته های تحقیقاتی پژوهشگران دانشگاه هاروارد نشان می دهد افرادی که روزی ۱۲ گرم کره مصرف می کنند دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند. چربی اشباع شده حیوانی نظیر کره و پنیر سرشار از اسیدهای چرب اشباع شده ... ادامه مطلب »

آیا از خطرات دیابت دوره بارداری آگاه هستید؟

کودک

تحقیق جدید اثبات می کند دیابت دوره بارداری هم برای مادر و هم برای نوزاد خطراتی را به همراه دارد. به گزارش خبرنگار مهر، تیمی از محققان فرانسوی داده های بیش از ۷۰۰ هزار تولد را در فرانسه که بعد از هفته ۲۸ بارداری در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاده بود بررسی کردند. محققان دریافتند در مقایسه با سایر زنان باردار، ... ادامه مطلب »

عامل افزایش دهنده ریسک افسردگی بعد از زایمان دیابت بارداری است

دیابت

طبق نتایج یک مطالعه جدید، دیابت بارداری می تواند موجب افزایش ریسک افسردگی پس از زایمان برای زنانی که اولین بار مادر می شوند شود. به گزارش خبرنگار مهر، تحلیل داده های بیش از ۷۰۰ هزار زن در سوئد نشان داده است که دیابت بارداری به تنهایی عامل افزایش دهنده ریسک افسردگی پس از زایمان است. اگرچه این ریسک در ... ادامه مطلب »

شایع‌ترین علت مرگ در بیماران مبتلا به دیابت، سکته‌های قلبی است

بیماری قلبی

دیابت یک عامل خطر مهم برای بیماری قلبی به شمار می‌رود. قلب یک فرد دیابتی، یک قلب آسیب‌پذیر و در واقع یک کاسه ترک خورده است که هر لحظه ممکن است بشکند. هنوز هم شایع‌ترین علت مرگ در بیماران مبتلا به دیابت، سکته‌های قلبی است. فرآوری: نیره ولدخانی سکته خاموش؛ این اصطلاحی است که پزشکان برای سکته قلبی در بیماران ... ادامه مطلب »

برخی مبتلایان به دیابت دچار هپاتیت مزمن می‌شوند

هپاتیت

رعایت سبک زندگی سالم در پیشگیری از دیابت نوع ۲ حائز اهمیت است اما در برخی موارد دلایل دیگری موجب بروز این بیماری می‌شود. به گزارش ایسنا، ویروس هپاتیت C اغلب با ابتلا به دیابت همراه است و برخی مبتلایان به دیابت دچار هپاتیت مزمن می‌شوند. معمول‌ترین روش ابتلا به ویروس هپاتیت C قرار گرفتن در معرض خون آلوده است ... ادامه مطلب »

آسیب چشم مبتلایان به دیابت

دیابت

‌ یک فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: قند خون بالا، رگ‌های خونی کوچک در چشم مبتلایان به دیابت را دچار آسیب می‌کند. ‌دکتر حسن گنجی‌زاده زواره در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با گذشت زمان، قند خون بالا می‌تواند رگ‌های خونی کوچک در چشم مبتلایان به دیابت را دچار آسیب کند و به رتینوپاتی دیابتی منجر شود، افزود: ... ادامه مطلب »

نقش مصرف مکمل های ویتامین D در سلامت بدن

ویتامین

تحقیقات جدید نشان می دهد که آفتاب گرفتن یا مصرف مکمل های ویتامین D می تواند به بازگرداندن باکتری های خوب به روده کمک کرده و از سندروم متابولیک جلوگیری کند. به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان کشف کردند که برای پیشرفت سندروم متابولیک در موش ها با اختلالات اساسی در باکتری های روده، کمبود ویتامین D لازم است. «استفان پاندول» ... ادامه مطلب »

کاهش ابتلا به دیابت در افرادی که شکلات مصرف می کنند

شکلات

تحقیقات جدید تایید می کند افرادی که حداقل یک بار در هفته شکلات می خورند، شیوع دیابت در آنها کمتر است و کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت تا چهار یا پنج سال بعد هستند. به گزارش خبرنگار مهر، این مطالعه همچنین نشان می دهد که رابطه بین دفعات مصرف شکلات ممکن است ناشی از یک انتخاب فعال در ... ادامه مطلب »

ارتباط میزان بالای آهن با ریسک ابتلا به دیابت در طول بارداری

آهن

طبق یک تحقیق جدید، میزان بالای آهن با افزایش ریسک ابتلا به دیابت در طول بارداری مرتبط است. به گزارش خبرنگار مهر، تحقیق جدید نشان می دهد زنان دارای بالاترین میزان آهن در طول سه ماهه دوم بارداری در مقایسه با زنان دارای پایین ترین میزان آهن، بیش از دو برابر در معرض ریسک ابتلا به دیابت بارداری قرار دارند. ... ادامه مطلب »

چه افرادی در معرض ابتلا به پیش دیابت قرار دارند؟

نوشیدنی

پیش دیابت شرایطی است که در آن، قندخون بالاست اما میزان آن به اندازه دیابت نوع۲ بالا نیست. به گزارش خبرنگار مهر، تحقیق جدید آشکار ساخته است افرادی که به طور منظم نوشیدنی های حاوی قند نظیر سودا، کولا و سایر نوشیدنی های گازدار و همچنین نوشیدنی های میوه ای غیرگازدار نظیر لیموناد استفاده می کنند در معرض ریسک بالای ... ادامه مطلب »