شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

افراد مبتلا به ایدز بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند

حمله-قلبی

یک مطالعه جدید نشان می دهد افراد مبتلا به ویروس HIV(ایدز) تا دو برابر بیشتر از افرادی که ایدز ندارند، در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند. به گزارش خبرنگار مهر، به گفته پژوهشگران، افزایش احتمال حمله قلبی، حتی در افرادی که ویروس ایدز در آن ها با داروهای ضدویروسی به صورت غیرقابل تشخیص در خون، سرکوب شده، هم وجود ... ادامه مطلب »

مشکلات تغییرات یائسگی به همراه بیماری ایدز

ایدز

درصدی از زنان مبتلا به اچ آی وی در حال حاضر سنی بیش از ۵۰ سال دارند و در حال گذراندن دوران یائسگی هستند. لذا تحمل تغییرات یائسگی به همراه بیماری ایدز می تواند شرایط سخت تری را برای فرد ایجاد نماید. درمان موثر بیماری ایدز به این معناست که بتوان در دوران یائسگی نیز به راحتی زندگی کرد. زینب ... ادامه مطلب »

استقرار “اتوبوس ایدز” از آذرماه امسال در شرق، غرب و مرکز تهران

ایدز

مدیرعامل موسسه پیام‌آوران همیاری از استقرار “اتوبوس ایدز” از آذرماه امسال در شرق، غرب و مرکز تهران خبر داد. محمدرضا سید قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چگونگی استقرار اتوبوس‌های ایدز توضیح داد و گفت: امسال از آذرماه اتوبوس‌های ایدز در غرب و شرق و مرکز تهران با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران مستقر می‌شوند و ... ادامه مطلب »

نگاه کوتاهی به تاریخچه ایدز و وضعیت فعلی و آینده این بیماری در کشور

ایدز

همه‌گیری پایان ایدز از چه سالی در ایران آغاز شد؟ وضعیت فعلی آمار این بیماری ویروسی در کشور چگونه است؟ آخرین برنامه ایران در زمینه پیشگیری از ایدز چیست؟ در گزارش زیر نگاه کوتاهی به تاریخچه ایدز و وضعیت فعلی و آینده این بیماری در کشور داشته‌ایم. به گزارش ایسنا، همه‌گیری ابتلا به ویروس ایدز در ایران، از اوایل دهه ۱۳۶۰ در میان ... ادامه مطلب »

خبر افزایش موارد ابتدا به ایدز از طریق تماس جنسی در کشور

علی اکبر سیاری

معاون بهداشت وزارت بهداشت از افزایش موارد ابتدا به ایدز از طریق تماس جنسی در کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر سیاری روز چهارشنبه در نشست مشترک وزارت بهداشت با مسئولان سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: ما توانستیم موج اول ایدز از طریق معتادان تزریقی را به خوبی کنترل کنیم. وی با اعلام اینکه اولین مورد ... ادامه مطلب »

آگاهی بخشی به جامعه نسبت به بیماری HIV می‌تواند بسیار موثر باشد

1ایدز

موسس انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه نسبت به بیماری HIV می‌تواند بسیار موثر باشد، گفت: دست همکاری ما به سوی همه نهادهایی است که می‌توانند ما را در داشتن فرصت برای برقراری ارتباط با جامعه کمک نمایند و انتظار داریم مجموعه انجمن های مرتبط با آسیب های ... ادامه مطلب »

مخفی نگه داشتن بیماری باعث گسترش ایدز می شود

ایدز

بیش از ۳۰ سال از اپیدمی ایدز در ایران می گذرد و در حالی که آمارهای جهانی نشان از کاهش روند ابتلا به ویروس اچ آی وی در کشورهای مختلف دارد، در کشور ما این آتشفشان نه تنها رو به خاموشی نرفته ، بلکه الگوی انتقال آن نیز تغییر یافته است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،آمار های ... ادامه مطلب »

کشورها باید تعداد افراد تحت درمان ایدز رابیشتر کنند

سرنگ

سازمان ملل متحد بتازگی اعلام کرده کشورها باید تعداد افراد تحت درمان ایدز را طی ۵ سال آینده تا حدود ۲ برابر بیشتر زیر پوشش و مداوا قرار دهند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامت آنلاین، در کنفرانسی که همین تازگی از سوی سازمان ملل متحد برگزار شد، مقامات این سازمان اهداف خود را در راستای پایان دادن ... ادامه مطلب »

اشاره به شیوع ایدز در میان کودکان بی سرپرست و کودکان

ایدز

کامران نجف‌زاده سفیر کودکان بی‌سرپرست و سالمندان با حضور در شیرخوارگاه حلیمه از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات کودکان و مسئولان این مرکز قرار گرفت. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ کامران نجف زاده در حاشیه این بازدید با اشاره به شیوع ایدز در میان کودکان بی سرپرست و کودکان گفت: آمارهای جدید منتشر شده وزارت ... ادامه مطلب »

امید به زندگی جوانان مبتلا به ویروس اچ آی وی افزایش یافته است

ایدز

یافته های تازه نشان می دهند، امید به زندگی جوانان مبتلا به ویروس اچ آی وی افزایش یافته است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه ؛ پژوهشگران، آمار مرگ و میر ۲۳ هزار جوان ۲۰ ساله که داروهای ضد ویروس اچ آی وی مصرف می کردند را تجزیه و تحلیل کردند. محققان مرکز اچ آی وی ایدز دانشگاه ... ادامه مطلب »