شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

بایگانی وبلاگ

ابتلا به چاقی افرادی که از استرس‌های مداوم رنج می‌برند

افزایش وزن

نتایج مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که از استرس‌های مداوم رنج می‌برند بیشتر در معرض ابتلا به چاقی هستند. به گزارش ایسنا، استرس‌های مداوم با مشکلات جسمی و روانی متعددی از جمله فشار خون بالا، بیماری قلبی و بی خوابی مرتبط است. همچنین مطالعه انجام شده نشان می‌دهد استرس‌های روزانه موجب می‌شود فرد بیشتر در معرض افزایش وزن قرار گیرد. ... ادامه مطلب »

با علائم جسمی ناشی از استرس آشنا شوید

استرس

اگر قرار بود زنگ خطری در بدن نصب شود که هنگام استرس زنگ بزند مطمئن باشید ممکن نبود از صدای بوق ممتد در این شهر زندگی کرد. با تحمل استرس زیاد نه تنها روح مان آسیب می بیند، بلکه ظاهر ما نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. حتی باعث ایجاد بیماری و ناخوشی می شود. در این مطلب علائم جسمی ... ادامه مطلب »

معرفی راهکارهای مقابله با استرس

استرس

زمانی که همیشه در حال دوندگی و تلاش برای متعادل ساختن زندگی و کار خود هستید، سخت است که بگوییم آیا شما استرس دارید یا زیادی نگرانید. به گزارش ایسنا  و به نقل ازفاکس نیوز ، نگرانی و استرس دو مقوله مرتبط به هم هستند، در نتیجه هر کدام توضیح شفافی ندارند و در هم ادغام شده‌اند. استرس، نگرانی، عصبانیت، ... ادامه مطلب »

خطرات قرار گرفتن مادر باردار در معرض استرس

نوزاد

یک مطالعه جدید بار دیگر از این ادعا که استرس مادر برای نوزاد مضر است دفاع می کند. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه ایالتی اوهایو در مطالعه بر روی موش ها دریافتند قرار گرفتن مادر باردار در معرض استرس موجب تغییر در باکتری های روده مادر می شود و همین مسئله بر بروز اضطراب و مشکلات شناختی نوزادش در ... ادامه مطلب »

تاثیر استرس بر گلبول های سفید و قرمز خون

استرس

یک متخصص هماتولوژی گفت: استرس زیاد به طور غیر مستقیم می‌تواند تعداد گلبول‌های قرمز را کاهش و تعداد گلبول‌های سفید خون را افزایش دهد. کامبیز داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه تعداد گلبول‌های خون به طور مستقیم تحت تاثیر استرس قرار نمی‌گیرند، گفت: استرس چند فرم دارد و به طور معمول استرس ناشی از حوادث به ... ادامه مطلب »

مصرف ماست موجب تسکین اختلال اضطراب شده و با استرس مقابله می کند

ماست

طبق یافته محققان، مصرف ماست موجب تسکین اختلال اضطراب شده و با استرس مقابله می کند. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه میزوری عنوان می کنند که پروبیوتیک متشکل از باکتری های زنده و مفید به معنای بهبود سلامت گوارش است که می تواند موجب کاهش اضطراب و رفتار مرتبط با استرس شود. محققان با مطالعه بر روی گورخرماهی (زبرافیش) ... ادامه مطلب »

استرس، ساختار مغز دختران و پسران را متفاوت از هم تغییر می‌دهد

مغز

متخصصان در یک بررسی جدید دریافتند استرس، ساختار مغز دختران و پسران را متفاوت از هم تغییر می‌دهد. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است مغز دختران و پسران نوجوان به استرس‌های شدید به طور متفاوت واکنش نشان می‌دهد. متخصصان دانشگاه استنفورد در این مطالعه مشاهده کردند بخشی از مغز موسوم به “اینسولا” که با احساسات ارتباط دارد در ... ادامه مطلب »

اگر همسر شما حس استرس دارد احتمالا شما دچار اضافه وزن می شوید!

افزایش-وزن

به گفته محققان، اگر همسر شما حس استرس دارد احتمالا شما دچار اضافه وزن می شوید. به گزارش خبرنگار مهر، کرا بردیت، استادیار موسسه تحقیق دانشگاه میشیگان، در این باره می گوید: «ما در مطالعات خود دریافتیم استرس یکی از زوجین، و نه خود فرد، به مرور زمان موجب افزایش اندازه دور کمر زوج دیگر می شود.» تیم تحقیق این ... ادامه مطلب »

مشاغل پر استرس منجر به کاهش طول عمر کارمندان می‌شود

استرس

بر اساس مطالعه جدیدی که در نشریه “روانشناسی فردی” به چاپ رسیده، مشاغل پر استرس با اختیاراتِ شغلیِ محدود، منجر به کاهش طول عمر کارمندان می‌شود. به گزارش ایسنا، کار کردن در مشاغل پرتنش و به ویژه در شرایطی که کارفرما حق مدیریت و کنترل را از کارمندان خود سلب می‌کند و اختیاراتِ شغلی آنها را محدود می‌سازد نه تنها ... ادامه مطلب »

موضوعِ زیاد شدن استرس در میان ایرانی‌ها

استرس

استرس داریم. آن‌ هم کم نه، که زیاد. استرس داریم که دیر برسیم، بیمار شویم، در امتحان موفق نشویم، در ترافیک گیر کنیم… اما این‌ها که چیزی نیست. ما استرس داریم جنگ شود. از آلودگی هوا بمیریم یا فشار اقتصادی جهانی هر روز زندگی‌مان را کوچک‌تر کند و خودمان را فقیرتر. خلاصه‌تر بگوییم که استرس سایه‌اش بر همه‌ جای زندگی ... ادامه مطلب »