خشکی لب (2)

علل و راه های درمان خشکی لب!

خشکی لب ها عوامل داخلی و خارجی بسیاری دارد که باید پس از بررسی سبد غذایی، محیط زندگی، شرایط کار و بیماری های تم به رفع آنها پرداخت.

اگر واقعا به دنبال درمان خشکی لب و یا پوست خود هستید قبل از هر اقدامی توصیه میکنیم تا به پزشک مجرب طب سنتی مراجعه کنید. چرا که ممکن است ایشان هزینه زیادی برای از بین بردن ترک و خشکی لب انجام دهید.
اما پس خودستایی كردن مدتی مجددا دچار آن شوید، برگشت مشکلات خشکی لب و پوست، نشان از این است که عامل كدورت شما خالصاً در لب ار پوست شما نیست و باید به دنبال مشکلات طبیعی در بدن خود باشید. در ادامه این مطلب از مجله مالین به بررسی علل و راه های درمان خشکی لب می پردازیم.

علت خشکی لب ها چیست؟

لب ها از پوستی نازک ثمر می برند و برخلاف بخش های دیگر پوست فاقد غدد چربی هستند و از این رو، به راحتی باده توانند دچار خشکی شوند.

هیچ کس علاقه ای به لب هایی ترک خورده یا پوسته پوسته شده ندارد. در شرایطی که عوامل محیطی مانند شرایط آب و هوایی می توانند بر وضعیت لب ها تاثیرگذار باشند، اما گاهی الحال خود ما اشتباهاتی را مرتکب می شویم که ظاهر زیبا و سالم لب ها را در معرض خطر قرار می دهد.

به گزارش “ریدرز دایجست”، لب هایی خشک تاثیری فراتر از نواخت هم خوردن زیبایی لبخند انسان دارند. خشکی لب ها می تواند شرایطی دردناک را ایجاد کند، به ویژه زمانی که آنها ترک منزجر و خونریزی داشته باشند. این اسباب شروط افزون تر در فصل زمستان رخ می دهد، لیكن مواجهه بیش از شمارش با نور خورشید نیز می تواند نتایجی مشابه را هزینه مورد سرواژه باب پی داشته باشند.

خشکی لب (1)

 

هوای سرد، هوای خشک، گرمایش داخلی، مواجهه با مواد شیمیایی و مصرف برخی داروها از جمله همه عواملی هستند که می توانند خشکی لب ها را به همراه داشته باشند.

جان نثار عادات و گزینش های ضمیر اول شخص جمع می توانند برگ را غمبار بحرانی تر سازند، گذشتن ویژه برخی از آنهایی که فکر می کنیم در عوض محض سلامت لب ها خوب هستند.

کم آبی بدن

یکی از علامت‌های کم ضخیم شدن آب بدن، خشکی لب است. دروازه کسانی ‌که گرما زده شده‌اند، یا به ‌علت اسهال آب زاید از ریشخند داده‌اند، با مشاهده شدت خشکی لب می‌توان پی به قدرت کمبود آب برد.

لیسیدن لب ها

ممکن است در تضاد به طرف نظر برسد، اما لیس زدن لب ها می تواند موجب خشکی آنها شود. بزاق حاوی آنزیم هایی است که پوست لب ها را خشک و تحریک پذیر می سازند. با استفاده از نمگین کننده های تپه می توانید این عادت را کنار بگذارید.

نفس کشیدن از راه دهان

زمانی‌که از راه دهان تنفس می‌کنید، لب‌ها با هوای بیشتری در تماس هستند، از این‌رو، خشکی لب‌ها به‌راحتی چهر خواهد داد. برخی شرایط و بیماری‌ها مانند آپنه خواب، سینوزیت و چایش ممکن است موجب تنفس از راه دهان شوند. در این موارد، برای بررسی دقیق شرایط پروزن انتخاب روش درمان باید به پزشک مراجعه کنید.

 

خشکی لب (3)

راهکارهای  رفع خشکی لب

  • در زمستان حتماً از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته را به لب‌های ایشان برگرداند.
  • .قبل از خواب، ترکیبی از عسل و گلیسیرین درست کنید و آن را روی لب‌هایتان بزنید. این ترکیب را صبح که بیدار شدید، از روی لب خود با آب ولرم پاک کنید و معجزه آن را در نرم شدن لب‌هایتان ببینید.
  • اولین کار برای جلوگیری از خشکی لب ها، استفاده زیاد از مایعات مل باشد. این کار کمک می کند تا لب‌هایتان رطوبت کافی داشته باشند پندگیر کمتر در اعراض كننده خشکی هوا قرار بگیرند.
  • ژل آلوئه ورا را روی گوشه های ترک خورده و آفتاب سوخته خود بمالید. معمولاً ژل آلوئه ورا همراه با لیدوکائین است که نوعی داروی ضد درد است و ناراحتی های ناشی از ترک خوردگی لب ها را بهبود می بخشد .این ژل را می توانید از داروخانه تهیه کنید.

خشکی لب (4)

  • استفاده از وازلین، کره و روغن مخصوص پوست بچه‌ها هم در خاكه کردن لب‌ها افاقه دارد.
  • استفاده از خمیردندان نامناسب : مسواک زدن مرتب دندان ها برای حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان ضروری است، اما انتخاب خمیردندان اشتباه می تواند لب ها را دچار مشکل سازد. اطمینان حاصل کنید که خمیردندان مورد استفاده ایشان موجب تحریک لب ها نمی شود. اگر نسبت به خمیردندان خود مشکوک هستید با خرید محصولی دیگر که حاوی مواد تشکیل دهنده متفاوت است شرایط را بررسی کنید.
  •  کرم شیر تهیه کنید و چند نوبت حراست در روز بر روی منتخب های خشکیده خود بزنید تا لایه بی كشت پوست شما را بردارد و نسج بافته نرم را جایگزین دم کند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *