اجاره خودرو در دبی

جاذبه های گردشگری شهر دبی

دبی یکی از شهرهای امارات متحده غربی است که از دل بیابان سر برآروده است. با سفر به این شهر میتوانید معنای سرگرمی را بیابید. این شهر برای هر سلیقه ای سرگرمی مختص خود را دارا است. این شهر به دلیل حضور در کمربند بیابانی شمالی از آب و هوایی گرمسیری برخوردار است و در تابستان ها دمای هوا در روز بسیار بالا رفته و در شب به ۳۰ درجه کاهش میابد. چون دبی تنها دو فصل گرم و گرم تر دارد لذا اگر قصد سفر به این شهر دست ساخته ی انسانی را دارید باید بدانید که در زمان مناسب سفر به دبی این شهر بسیار شلوغ خواهد بود. و اگر از شلوغی گریزان هستید باید گرمای تابستان های این شهر همراه با رطوبتش را تحمل کنید و یا اینکه مقصد دیگری را برای گردشگری برگزینید.

بی شک دبی را میتوان یکی از شهرهای مدرن جهان معرفی کرد. تبدیل این شهر بیابانی به آنچه امروزه مقصد بسیاری از گردشگران شده است امر عجیبی به نظر میرسد. وجود جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله برج خلیفه بلندترین برج جهان در این شهر و هم چنین مراکز خرید معتبر و بزرگ نمای مدرن این شهر را تشکیل میدهد. هم چنین این شهر مدرن در کوچه پس کوچه های خود سیمای سنتی و قدیم دبی را حفظ کرده است و با دور شدن از مدرنیته ی این شهر میتوان با فرهنگ خالص عربی این مرز و بوم آشنا شوید.

اجاره ماشین در دبی

برای اقامت در این شهر پر زرق و برق گزینه های زیادی برای هاستل ها ندارید چرا که این نوع از اقامتگاه در دبی مرسوم نیست و تعداد کمی از اتاق های خوابگاهی را میتوانید بیابید که با ۱۰۰ الی ۱۲۰ درهم شبی اجاره داده میشوند. اتاق های خصوصی این هاستل ها از شبی ۲۵۰ تا ۳۷۵ درهم اجاره داده میشوند. هاستل ها وای فای رایگان دارند و در برخی صبحانه ی رایگان نیز یافت میشود. هم چنین میتوانید با شبی ۲۰۰ الی ۲۵۰ درهم در هتل های ارزان و یا با ۲۵۰ درهم در هتل های میان رده ی این شهر اقامت داشته باشید. همان طور که گفتیم دبی شهری پر زرق و برق است و برای خرج کردن پول هایتان به شما هر چیزی را که بخواهید میدهد بنابراین نگران نباشید هتل های لوکس این شهر قیمت های نامحدودی دارند و باالطبع امکانات متناسب با هزینه تان را نیز در اختیارتان قرار میدهند.

یکی از نکات مهم برای هر گردشگری این است که از جاذبه های گردشگری شهر مورد نظر برای سفر اگاهی داشته باشد تا با برنامه ریزی مناسب بتواند از تمامی ان ها بازدید کند. اجاره خودرو در دبی یکی از بهترین راهکارها برای صرفه جویی در زمان و هزینه هاست. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا شما را با مهم ترین این جاذبه ها در دبی اشنا کنیم.

برج خلیفه

این برج که بلندترین برج جهان محسوب میشود از اولین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب میرود که ساخت آن در سال ۲۰۱۰ به اتمام رسید. در اطراف این برج باغچه ها و چمن های فراوانی مشاهده خواهید کرد که در میان آن ها راه ورود به برج نمایان است. در کنار این برج بزرگ ترین فواره ی آبی جهان یعنی فواره ی دبی را مشاهده خواهید کرد که از روی نمونه ی فواره ی بلاگیا الهام گرفته است. بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا نمای زیبای این شهر در شب را از بالای برج و در طبقه ی ۱۲۴ ام که سکوی این برج قرار دارد تماشا کنند.

اجاره اتومبیل در دبی

دبی مال

دبی مال که در ورودی برج خلیفه قرار دارد شامل آکواریوم دبی و مراکز خرید و رستوران های دبی است. هم چنین زمین اسکی روی یخ و سینما نیز دارد. این مرکز برای خرید و خوردن غذا بسیار مناسب است و هم چنین هر ساله جشنواره هایی در این مرکز صورت میگیرد که میتوان از آن جمله به جشنواره موسیقی های زنده و یا صنعت مد اشاره کرد. هم چنین در تابستان در این مرکز جشنواره سورپرای تابستانی دبی برگزار میشود. اما مهم ترین رویداد در این  مرکز جشنواره خرید دبی است.

موزه دبی

دبی نیز مانند بسیاری از شهرها برای بیان تاریخ و فرهنگ خود نیازمند موزه است. این موزه درون قلعه ی الفهیدی وجود دارد که برای دفاع از دبی ساخته شده بوده است و مقر فرماندهی فرمانروایان امارت و دبی محسوب میشده است که اکنون به موزه ی این شهر بدل گشته است. در این موزه میتوانید نقشه های قدیمی دبی و امارات را ببینید که بعد از کشف نفت در این سرزمین چگونه این کشور پیشرفت کرده است. هم چنین در این موزه وسایلی طراحی گشته تا با زندگی سنتی در دبی و امارات آشنا شوید. میتوان در این موزه قایق ها و خانه های قدیمی مردم و هم چنین یک بادگیر اماراتی را مشاهده کرد. در این موزه میتوانید از نمایشگاه سلاح های قدیمی و هم چنین نمایشگاه آلات موسیقی این سرزمین نیز بازدید کنید.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *