اگر قصد سفر به هند را دارید خواندن این مطلب را شدیدا به شما توصیه میکنیم

هند با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو است. هند از شمال غربی به پاکستان؛ از شمال به چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال شرقی هم با برمه و بنگلادش همسایه‌است. همچنین هند از غرب با دریای عمان، از شرق با خلیج بنگال، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

india1

بهترین زمان سفر به هند  کی است؟

بهترین معیار برای سفر به هندوستان آب و هوای آن است که البته موسم بارندگی توصیه نمی شود اگر می خواهید سفری با آرامش در تور هند  داشته باشید اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به هند است. همچنین از دسامبر تا ژانویه جمعیتی زیاد از محلی ها و دیگر توریست ها که به مناطق جنوبی تر مانند سواحل گوا می روند.

آب و هوا  هند چگونه است؟

هند به علت وسعت زیادش در بردارنده چندین نوع آب و هواست که در هر منطقه متغیر است. هندوستان را به کشوری می شناستد که در یک سال شش فصل دارد: بهار، تابستان، فصل بارندگی، نیمه ابتدایی پاییز، نیمه انتهایی پاییز و زمستان اما به طور کلی میتوان به سه فصل کلی تقسیم کرد: تابستان، زمستان و موسم بارندگی.

این کشور پهناور دارای جاذبه های توریستی بسیاری است که به صورت جدا گانه به شما معرفی خواهیم کرد اما جاهایی که نباید در تور هتد آنها را از دست بدهید عبارتند از :

منطقه لداخ: در این محل می توانید در میان مناظر دره های اطراف، احساس آرامش کنید

منطقه کشمیر: بهشت زمین است.

عبادتگاه طلایی: عبادتگاهی است که از طلا درست شده و دور آن را آب های مقدس فرا گرفته است.

بمبئی: شهر فیلم های هند است که یکی از جاذبه های معروفش غارهای آلفانتا است.

india2

دهلی

شهر دهلی پایتخت پایتخت هند دارای جمعیتی معادل ۱۴ میلیون نفر، به مساحت ۱۵۰۰ کیلومترمربع می باشد. توان مالی مردم در مناطق مختلف آن بسیار متفاوت است ولی وجه مشترک تمامی قسمت هایش تراکم بسیار زیاد مردم است. حتی با وجود گفته های پیشین به دلیل مرکزیت راه های مسافرتی آن به دیگر مناطق و قدمت تاریخی این شهر، دهلی را می توان به عنوان بهترین آغاز برای کشف شمال هند دانست. این شهر باستانی مملو است از تندیس ها و خرابه هایی که بعضی از آنها را در نقشه های توریستی هم نمی توان یافت. مانند: برج قطب  ” Qutub Minar ” و یا ” Humayun’s Tomb ” باغ پادشاه مغول همایون در قرن ۱۶،”Shahjahanabad” .

india3

آگرا

این شهر خانه سه نسل یکی از پویاترین سلسله های جهان در قرون وسطی می باشد. در این شهر چند نمونه از بهترین معماری های مغولی که معروفترین آنان “تاج محل“میباشد وجود دارند. گردش در خیابان های آگرا لطف خاص خود را دارد. بهترین جای ماندن برای توریست ها ” Gateway ”  مجلل است، جایی که از هر اتاق آن میتوانید منظره ای زیبا را مشاهده نمایید.

india4

گوا

گوا جزیره ایست که عاشقان سفر را به گونه ای مجذوب خود. گوا علاوه بر جنبه توریستی، چهره خود را به عنوان  جزیره ای  با گذشته تاریخی متاثر از فرهنگهای پرتغال و هند از دیگر شهرها مجزا ساخته است. در سال ۱۴۹۸ پرتغال آن را  تحت سلطه خود درآورد و تا ۱۹۶۱ آنجا ماند که تأثیر غیرقابل تغییری در مردم و منطقه گذاشت. تعداد زیادی از مردم کاتولیک هستند و نام هایی پرتغالی دارند که توسط اجدادشان و کشیش ها گذاشته شده اند.

 india5

بهترین دیدنی های دهلی نو

قلعه سرخ     Red Fort

قلعه‌ی سرخ جواهری با ارزش، بازمانده از دوران مغول‌ها که بازدید از آن را به هر مسافری پیشنهاد می‌کنیم. شب که می‌شود به این قله بیایید. در سال ۱۶۳۸، زمانی که شاه‌ جهان پایتخت را از آگرا به دهلی منتقل کرد، دستور ساخت و ساز قلعه سرخ را با استفاده از تجربه‌ی ساخته‌های قبلی صادر کرد. از همین رو این مکان به  طرز قابل توجهی با نمونه های همتایش در آگرا متفاوت ساخته شده است. به هیچ وجه بازدید از این قلعه را از دست ندهید.

india6

دروازه‌ی  هند –       India Gate  

سازه‌ای پر ابهت که به یاد ۹۰,۰۰۰ سرباز هندی که در طول جنگ جهانی اول جان خود را از دست دادند ساخته شده است. Amar Jawan Jyoti شعله‌ای ابدی است که به صورت ۲۴ ساعت شبانه‌روز، به احترام سربازانی که طی جنگ هند و پاکستان در سال ۱۹۷۱ کشته شدند در اینجا می‌سوزد.

منبع :  http://www.mailn.ir

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *