پنانگ از دیدنی ترین شهرهای مالزی

پنانگ از دیدنی ترین شهرهای مالزی

شهرهای بسیار زیبایی در دنیا وجود دارند که از هر نظر فوق العاده هستند و زیبایی ها و مکان های بی نظیری به لحاظ گردشگری را دارا می باشند. یکی از این شهرها که در کشور مالزی قرار دارد و البته کمتر مورد توجه قرار می گیرد، پنانگ است.

malaysia1

پنانگ بدلیل برخورداری از سواحل شنی معروف خود، معماری سبک کهن و دوران مستعمراتی، غذاهای خوشمزه و البته فرهنگ مختلط مردم خود باعث شده که به قطب بی نظیر گردشگری در مالزی تبدیل شود. بد نیست بدانید که این جزیره توسط کانال کشتیرانی از ساحل غربی سرزمین اصلی مالزی جدا شده است.

malaysia2

در این مقاله قصد داریم به معرفی چند مکان گردشگری زیبای پنانگ بپردازیم:

مزرعه پروانه ها

مزرعه پروانه ها در حقیقت اولین مزرعه پروانه های استوایی در جهان است که شامل بیش از ۴ هزار پروانه از گونه های مختلف می باشد. از ویژگی های این مزرعه که می توان بدان اشاره نمود این است که زمین گسترده و سرپوشیده این مکان باعث شده تا پروانه ها در محیط سرسبز و گلکاری شده آن پرواز کنند و در کنار بازدید خانواده ها در تور مالزی از این مکان، محققان بر روی این جانوران تحقیقات علمی انجام دهند.

بازدید از این موزه بسیار زیبا آن هم همراه با فرزندان‌تان که اکثر آنها علاقه مند به موجودات زنده و زیبا مثل پروانه‌ها می باشند، بدون شک هم برای خود شما و هم برای فرزندان‌تان هیجان انگیز خواهد بود.

تپه پنانگ

این منطقه هر روزه بسیاری از گردشگران را از گرمای استوایی نجات داده است و منظره زیبایی از دریا و اطراف جزیره را در اختیار آنها قرار می دهد. تپه پنانگ در ۸۸ متری سطح دریا قرار گرفته است و شما در صورت داشتن توان بدنی مناسب می توانید از بودن در دامان طبیعت این منطقه لذت ببرید و لحظات خوبی را تجربه کنید.

malaysia3

معبد چایا مانگ کالارام

یکی از بزرگترین معابد تایلندی که در پنانگ قرار دارد، معبد چایا مانگ کالارم می باشد. معروفیت این معبد بیشتر به خاطر مجسمه طلایی بزرگ بودا است که در آن وجود دارد که طرز قرار گرفتن آن نشانه صلح و آزادی مطلق در جهت روشن فکری می باشد.

malaysia4

باتو فرینگی

سواحل معروفی هم در پنانگ وجود دارند که شما می توانید لحظات مفرحی را در آن ها تجربه کنید؛ باتو فرینگی یکی از مشهورترین این سواحل می باشد.

از ویژگی های این ساحل قرار گرفتن هتل های متعدد در کنار آن و فراهم بودن امکانات تفریحی و رفاهی برای ورزش های آبی چون غواصی و اسکی روی آب است، بعلاوه کافه های ساحلی نیز آب میوه های بسیار لذیذ استوایی را در اختیار شما قرار می دهند. از دیگر تفریحات محبوبی که در این سواحل می توان انجام داد باید به اسب سواری اشار کرد که محبوبیت خاص خود را دارد. شما می توانید سفر خاطره انگیز خود به پنانگ را با آژانس کاروانیک انجام دهید تا لذت سفری فراموش نشدنی را تجربه کرده و همواره بخاطر بسپارید.

جورج تاون

در پایان یکی دیگر از مناطقی که به شما پیشنهاد می کنیم از آن دیدن کنید، جرج تاون است. این شهر جزء آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است. جورج تاون امروزه بسیار مشهور شده است و به نوعی مرکز تجاری و اداری جزیره پنانگ به حساب می آید و از همه مهم‌تر اینکه اغلب جاذبه های توریستی پنانگ در محدوده جورج تاون قرار گرفته اند.

malaysia5

درضمن رستوران های محدوده این محله نیز از بهترین رستوران ها در سراسر پنانگ هستند که توصیه می کنیم حتما غذای خود را در آنها صرف کنید؛ طعم غذای مالزیایی از لذیذترین طعم هایی است که در زندگی خود خواهید چشید.
منبع:

http://velas.mihanblog.com

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *