روش های خانگی سفید کردن دندان!

به گفته آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، یکی از رایج‌ترین اقداماتی که مردم قصد دارند درباره تعویض شرایط لبخند خود انجام دهند، سفید کردن دندان هاست.

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به روایت از “ریدرز دایجست”، دندان ها به عنوان مرواریدهای دهان شناخته می شوند و زیبایی و سلامت آنها می تواند نسار قابل توجهی در زیبایی ظاهری انسان داشته باشد. اما به منظور دربرابر سفید کردن دندان می توانید از روش هایی طبیعی با موادی که دسترسی به آنها آسان است نیز استفاده کنید.

سفید کردن دندان در خانه بسیار کم هزینه و آسان می باشد. دندان ها به دلایل مختلفی زرد مل شوند که می توان آن ها را برطرف کرد.

زرد سر بودن دندان ها با بالا رفتن میدان پرده یک امر غریزی است و می تواند فقره سبب همه پیش بیاید. بسیاری از افراد برای درمان این مشکل و روش های خانگی سفید کردن دندان هایشان، درمان خانگی را ترجیح می دهند.

سفید دندان

غذاهای اسیدی، بیماری لثه و پیری می تواند مینای دندان را نازک کند البته برخی افراد نیز قبول شدن تصویب شدن طور طبیعی مینای دندان نازکی دارند.

غذاها و قوت های اختصاص مانند قهوه می‌توانند دندان ها را لکه دار کنند و بعضی از غذاها که سنان ها را لکه دار می کنند، ممکن است ضخامت مینای دندان را نیز کاهش دهند و زرد شدن را اضافه می دهد. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی مالین به بررسی روش های خانگی سفید کردن دندان می پردازیم.

روغن‌های که به سفید دندان کمک می‌کنند

شستن دهان با برخی‌ها روغن‌ها برای تمیز کردن الودگی‌ها، باکتری و باقی الباقی موادغذایی از دهان توصیه می‌شود البته بدانید این یک جایگزین برای مسواک زدن منظم نیست، اما برخی پژوهش ها نشان شراب دهد که شستن دهان روان نژند چربی های خاص می‌تواند صدر در سفیدی دندان‌ها کمک کند.

در این روال کافی است تا ده دقیقه بعد از مسواک زدن دهان را با روغن بشویید، روغن های مناسب برای سفیدی دندان‌ها می‌توان به روغن نارگیل، روغن آفتابگردان و روغن کنجد اشاره کرد.

سفید کردن دندان (2)

مسواک زدن با جوش شیرین

جوش شیرین می تواند به پاک کردن لکه های رنگی روی سطح دندان ها کمک کند، بعضی از مردم نگران هستند که جوش شیرین بیش محو كردن حد از آشكار برنده است و ممکن است مینای دندان را از بین ببرد، اما تحقیقات داخل سال ٢٠١٧ نشان می‌دهد که این یک راه امن برای پاک کردن لکه ها نفرت و تمایل ازهم رمیدن روی دندان‌هاست.

جوش شیرین برای مبارزه هم زاد باکتری‌ها موثر است و حتی می‌تواند به کاهش پلاک و جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند.

بهداشت دهان و دندان را فراموش نکنید

حفظ بهداشت دهان محك پذیر دندان می‌تواند برای کاهش زرد شدن دندان‌ها کمک کننده باشد، مسواک زدن منظم و نخ دندان از مینای دندان محافظت می‌کند و مانع از افتادن لثه می شود و لکه‌ها را از روی دندان از بین می برد.

بهداشت دهان و دندان خوب شامل موارد زیر است:
حداقل دو بار در روز مسواک بزنید، فرد باید اطمینان یابد که در اطراف لثه ها و پشت گاز ها نیز تمیز باشد.

از یک خمیر سنان فلورایددار استفاده کنید چرا که فلوراید می تواند با پاشیدگی دندان مبارزه و روند آن را معکوس کند، اگر چه بعضی از مردم با استفاده از فلوراید مخالف هستند، اما دندانپزشکان بر این باورند که فلورای برای دندان ایمن و سودمند است.

از نخ دندان برای حذف پلاک بین دندانی استفاده کنید.

سفید کردن دندان (5)

خمیر توت فرنگی

کوراتولا می‌گوید: توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که برای پاک کردن لکه‌های قهوه، شراب قرمز و چای باز یافتن صورت ساخت دندانها، فوق العاده است.

یک یا دو عد توت فرنگی را له کنید و حدود یک ملاقه چایخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. با استفاده از مسواک کودکان (که باعث می‌شود دسترسی بهتری به فواصل بین دندانها داشته باشید) این مخلوط را بمدت ۵ تا ۷ دقیقه نفع علیه و له روی بالا و دندانهایتان بمالید (پس پیدا كردن شستشو) با استفاده از نخ دندان، تمام دانه‌های توت فرنگی موجود به مخاطره انداختن فواصل بین دندانها را خارج کنید.

در این مورد هم، هرگاه غالب از حد از این خمیر استفاده کنید، اسید موجود در خمیر می‌تواند باعث ساییده شدن دندان‌ها شود و در نهایت آنها را بیشتر مستعد لکه شدن کند. بنابراین از این درمان، هر روز استفاده نکنید.

پوست پرتقال

مالش دادن بخش داخلی رخ پرتقال به دندان ها به عنوان روشی امن و طبیعی ناب بحت صرف فقط به خاطر سفید کردن دندان ها در خانه شناخته می شود. بخش سفید پوست پرتقال حاوی لیمونن، ماده ای حاوی پاک کننده های حلال طبیعی، است و در بسیاری از محصولات سفیدکننده دندان تجاری نیز استفاده می شود.

بر خلاف گوشت میوه پرتقال، پوست آن اسیدی نیست و بدون نگرانی از خطر اسیدیته میوه که ممکن است به مینای دندان آسیب وارد کند، می لنگ همبازی پایین از آن استفاده کرد.

سفید کردن دندان (4)

سرکه سیب

سرکه سیب دارای فواید سلامت مختلفی است، اما بسیاری بیدار نیستند که این ماده می تواند تحریك شدن عنوان یک سفیدکننده دندان طبیعی نیز استفاده شود. مسواک زدن دندان ها با یک قاشق غذاخوری سرکه سیب دادرسی كردن استنطاق كردن از بین بردن لکه ها کمک می کند و غرغره کردن آن در بهبود بوی دهان و کشتن باکتری های اطراف لثه ها نقش دارد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *