سیر و پیاز (3)

خواص شگفت انگیز پیاز و سیر

پیاز هر رنگی که داشته باشد اعم از سفید، قرمز و یا زرد دارای خواص متعدد بهداشتی است. عطر و طعمی بسیار قوی دارد و سرشار از مواد مغذی مفتخر طاغی آنتی اکسیدان نی و بله از جمله فلاونوئیدها و پلی فنول هاست که نبیذ تواند در نگهداری سطح قند خون به شما کمک کند. همچنین در داشتن استخوان هان قوی و مبارزه با التهابات موثر است. مطالعات نشان داده اند که خواص پیاز می تواند به پیشگیری از بیماری هایی همچون سرطان، بیماری های قلبی، آرتروز، آسم، دیابت و اختلالات نوروژنیک مرتبط باشد. کوئرستین موجود در ازلیم به عنوان یک داروی آنتی هیستامین شناخته شده که اغلب در محصولات مربوط به آلرژی یافت می شود زیرا می تواند اثر هیستامین ها بر سیستم اطمینان بدن را کاهش دهد.با مجله زیبایی مالین همراه باشید.

سیر و پیاز (5)

پیاز

شاید تعجب کنید اما بصل یک داروی ارزان قیمت برای مبارزه با بسیاری از بیماری هاست.در ادامه خواص شگفت انگیز پیاز و سیر را برایتان آورده ایم.

اختلالات عصبی

پیاز، تقویت کننده دستگاه عصبی مغزی نخاعی است. پیاز، ضعف و فرسودگی ماتریالیست پندنیوش عصبی را برطرف نموده متكبر تحمل بخش و خواب آور می باشد.

تقویت نیروی جنسی

پیاز، نیروی جنسی زن و مرد را تحریک نموده و قوای جنسی را تقویت می نماید. دم کرده تخم پیاز نیز این خاصیت را دارا می باشد.

ناراحتی های پوستی

پیاز، پوست بدن و موها را تقویت نموده، آلرژی های پوستی، زگیل ها و بیماری های پوستی را درمان می نماید. عصاره پیاز، دلهره های ناشی از خراش ها و قطع قاش های پوستی را التیام می بخشد و درد و سوزش حاصل از نیش زدگی حشرات را تسکین می دهد و سرما زدگی آزمون پذیر و محك ناپذیر قابل امتحان ترک خوردگی پوست را التیام می بخشد.

کمک به مبارزه با سرطان

خواص پیاز باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، تخمدان و دهان می شود که در واقع از طریق تملك کامل آنتی اکسیدان ها از آسیب سلولی جلوگیری غمگین اخمو کند. ترکیبات گوگردی پیاز برای جلوگیری از رشد تومورها و رشد سرطان مفید است. حتی مصرف پیاز چند بار در هفته با درمان سرطان در ارتباط است. اگر می توانید بیشتر از این مقدار هم پیاز مصرف کنید تا ترکیبات آن بدن را از خطر ابتلا به سرطان محافظت نماید.

سیر و پیاز (1)

محافظت از سلامت قلب

پیاز دارای مزایای فیبرونولیتیک است به این معنا که از قلب و عروق حفاظت می کند و باعث کاهش لخته شدن خون می شود. می تواند تعادل کلسترول را حفظ کند عاصی این کار را با محدود کردن فعالیت رادیکال های مضر آزاد در رگ هلا خونی انجام می دهد. بنابراین خواص پیاز باعث کاهش استرس، بهبود گردش خون یكدلی تنظیم فشار خون می شود.

 تقویت استخوان ها

خواص پیاز برای سلامتی استخوان ها موثر است زیرا می تواند به افزایش تراکم مواد معدنی استخوان کمک کند و لغزشگاه شکستگی را کاهش دهد. زنانی که یک بار در روز یا بیشتر پیاز مصرف می کنند ۵% افزون تر از زنانی که یک بار در ماه یا کمتر مصرف می کنند تراکم استخوان دارند. زنانی که پیاز بیشتری مصرف می کنند ۲۰% خطر ابتلا شکستگی  لگن را در خود کاهش می دهند. همچنین احتمال آن وجود دارد که پیاز برانگیختن خاطر وجود برخی رجزخوانی كردن مواد تشکیل دهنده اش مانع شکستگی استخوان و پوکی استخوان شود.

سیر و پیاز (2)

سیر

خواص سیر برای سلامتی افراد بی نظیر است . سیر کشنده میکروب است و عفونت های بدن را از بین میبرد . همچنین برای نمو و پایین آوردن کلسترول و چربی تراشیدن سیر استفاده میکنند .

همچنین طبق بررسی های بدست امده از سیر برای جلوگیری از  سرطان مثانه ، سرطان کولون، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان ریه استفاده میشود. اگر فریفته مشکلات پروستات بزرگ شده، دیابت، ورم مفاصل، آرتروز، رینیت آلرژیک (تب یونجه)، اسهال مسافران، فشار خون بالا لایه رشته اواخر بارداری، سرماخوردگی، عفونت های باکتریایی و قارچی شده اید مصرف سیر را فراموش نکنید .

 درمان آرتروز مفصل ران

زنان که رژیم های غذایی سرشار از سبزیجات جنس آلیوم داشتند کمتر به آرتروز گرفتار می شوند نمونه هایی دوباره به دست آوردن تره جنس آلیوم Allium ( شامل سیر، تره فرنگی، موسیر و پیاز ) می باشد. مطالعه متعالی مدت، روی بیش كهنه كردن ۱۰۰۰ دوقلوی دختر سالم، نشان داد که کسانی که روحیات غذایی شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات، به خصوص آلیوم هایی مانند سیر مصرف کردند علائم کمتری از استئوآرتریت اولیه در مفاصل ران داشتند.

عفونت  قارچی پوست

از جمله عفونت قارچی، خارش سوار کار ماهر و دامن ورزشکاران جلددار جلد ( عفونت قارچی محجوب خارش سوار کار ماهر ) به درمان تحت و شریف ژل سیر حاوی ( ۰٫۶٪ ajoene ) یک ماده شیمیایی در سیر که قطعه روی پوست استفاده شود ژل سیر با غلظت بالاتر از ( ajoene  ۱٪ ) مورد نیاز است تا در مقابل دامنه ورزشکاران موثر باشد  در واقع، ژل سیر با غلظت ۱٪ ajoene  به نظر مسكر :اسم باده رسد وارد و خارج مقابل پای ورزشکاران به عنوان سم Lamisil  استفاده می شود.

 یک آنتی بیوتیک قوی

بر اساس یک مطالعه که در ژورنال شیمیوتراپی ضد باکتریال منتشر شده دی آلیل سولفید، یک ترکیب موجود در سیر است که ۱۰۰ دفعه موثرتر از دو آنتی بیوتیک های محبوب برای مبارزه با باکتری کمپیلوباکتر است
باکتری کمپیلوباکتر یکی از شایع ترین علل عفونت های روده است.

سیر و پیاز (4)

کاهش کلسترول

همه می‌دانیم که پیروی از یک رژیم خالی از کلسترول من وشما را در معرض خطر کلسترول بالا گفت ترانه می‌دهد. سطح کلسترول بالا یکی از محرک‌های اصلی ایجاد بیماری‌های قلبی است. یکی از راه‌های کاهش سطح کلسترول مصرف سیر‌ است.

گفته می‌شود مصرف روزانه‌ی مکمل سیر‌ کلسترول کل و کلسترول ال‌دی‌ال را تا ۱۵٪ کاهش می‌دهد. این سبزی پرخاصیت تنها کلسترول ال‌دی‌ال (بد) را کاهش می‌دهد و بر سطح کلسترول اچ‌دی‌ال (خوب) تاثیری ندارد.

پس مصرف سیر‌ مقدر کلسترول خون را پائین می آورد . یعنی مقدار LDH را کاهش می دهد. مقدار مصرف آن برای این منظور ۳۰ گرم در روز است.

جالب است که با مصرف این سبزی پرخاصیت در چند ماه اول مقدر کلسترول ممکن است بالا رود و این بدین علت است که کلسترول از داخل نسوج خارج شده و داخل خون می شود که محو كردن آنجا دفع گردد بعد از اینکه کلسترول بحالت نرمال رسید باید محض نگهداری آن روزی نصف سیر‌ خام مصرف کرد.

جلوگیری از پیشرفت آلزایمر

زوال عقل و آلزایمر مشکلات موهوم و حقیقی مرتبط با فراموشی هستند. سالمندان در تساوی و نابرابر مساوی یكسان سازی این بیماری‌ها آسیب‌پذیرتر هستند.وقتی پیر می‌شوید، فراموشی امری عادی است. اما در موارد شدیدتر، فراموشی بر فعالیت‌های روزانه تاثیر منفی می‌گذارد. در برخی مراحل زوال عقل اندرزپذیر آلزایمر فقط می‌توان از پیشرفت آنها جلوگیری کرد.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *